SuperBiz wiadomości 500 Plus. Rekordzistka z Radomia składała błędny wniosek 13 razy!

500 Plus. Rekordzistka z Radomia składała błędny wniosek 13 razy!

29.06.2016, godz. 13:22
WNIOSEK 500 PLUS ZGODNY Z ADRESEM ZAMELDOWANIA CZY ZAMIESZKANIA?
foto: SHUTTERSTOCK

W polskich szkołach od wielu lat naciska się na to, by dzieci uczyły się czytania ze zrozumieniem. Ma to im pomóc w dorosłym życiu – przy wypełnianiu dokumentów, czytaniu umów i składaniu wniosków. Przykład mieszkanki Radomia pokazuje, że nauka ta jest niesamowicie potrzebna. Kobieta składała wniosek ws. przyznania pieniędzy z programu Rodzina 500 Plus aż 13 razy! Za każdym razem wypełniała go błędnie!

I jak tu nie wierzyć w pechowość liczby 13? Właśnie tyle wniosków złożyła mieszkanka Radomia, która chciała wziąć udział w programie 500 zł na dziecko. Wszystkie wnioski składała przez internet i wszystkie zawierały błędy, przez co pieniądze nie mogły być jej wypłacone. Jak zdradza Krzysztof Gajewski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, kobiety nie udawało się namówić na osobiste stawienie się w placówce i wypełnienie wniosku na papierze pod okiem urzędników. Radomianka zgodziła się na pomoc dopiero po trzynastej nieudanej próbie. Za czternastym razem złożyła wniosek z pomocą pracowników MOPS-u, dzięki czemu w końcu został wypełniony prawidłowo.

ZOBACZ TEŻ: 500 Plus. Boisz się utraty świadczenia? Wyjaśniamy, kiedy złożyć kolejny wniosek

Radomski MOPS podchodzi do pomocy w wypełnianiu dokumentów z prawdziwym poświęceniem. Urzędnicy kontaktują się z wnioskodawcami, informując ich, że popełnili błąd. Rodzice przeważnie szybko radzą sobie z jego naprawą. Tymczasem wciąż są aż 32 osoby, które złożyły błędne wnioski i nie ma z nimi żadnego kontaktu. To ważne, aby dokument został poprawnie wypełniony do 1 lipca, bo wtedy wnioskodawcy przysługuje wyrównanie pieniędzy do kwietnia. Pracownicy radomskiego MOPS-u postanowili nawet osobiście jeździć pod adresy podane w papierach, by odszukać składające jej osoby - tak, aby nie przepadły im pieniądze.

ZOBACZ TEŻ: Jak wypełnić wniosek 500 zł na dziecko? Rodzina 500+ [PORADNIK]

Źródło: radom.wyborcza.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: