SuperBiz wiadomości 500+. W Łodzi wypłacono rekordową sumę na jedną rodzinę

500+. W Łodzi wypłacono rekordową sumę na jedną rodzinę

12.04.2016, godz. 11:55
Łódź
Łódź foto: SHUTTERSTOCK

Już ponad milion wniosków o 500 zł na dziecko wpłynęło od rodzin do samorządów. Pierwsze świadczenia wychowawcze zostały już też wypłacone. Włodarze Łodzi pochwalili się prawdopodobnie najwyższą obecnie wypłaconą sumą na jedną rodzinę z 500+ - 2,5 tys. zł.

Rodzina z Łodzi, która otrzymała 2500 zł w ramach programu "Rodzina 500+" wnioskowała o świadczenie na piątkę dzieci. Nie wiem jednak, czy wniosek został złożony już 1 kwietnia - w dniu uruchomienia 500+.

Kiedy inne rodziny mogą spodziewać się pieniędzy? O tym decydują samorządy. Zdaniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wiele decyzji zapadnie już w kwietniu. W tym miesiącu świadczenia powinny również trafić do beneficjentów. Jednak w miastach takich jak Warszawa, gdzie jest aż 150 tys. decyzji do wydania, proces rozpatrywania wniosków może potrwać dłużej.

Zobacz koniecznie: Jak bez błędów wypełnić wniosek o świadczenie rodzinne? [PORADNIK]

- W pierwszym okresie gmina ma trzy miesiące na wydanie decyzji. Nie ma znaczenia to, jakiego dnia rodzina złoży wniosek – w piątek, sobotę czy wtorek, ze względu na to, że czas na wypłatę pieniędzy jest długi. (...) Gminy mogą przyjmować różne strategie rozpatrywania wniosków. Ważne, żeby mieściły się w trybie trzymiesięcznym. – wyjaśniał w TVN24 Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

500 ZŁ NA DZIECKO - WNIOSEK

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE


Źródło: Twitter

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: