SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko. Poczta Polska pomoże wypełnić i dostarczyć wniosek

500 zł na dziecko. Poczta Polska pomoże wypełnić i dostarczyć wniosek

23.03.2016, godz. 09:10
Poczta Polska
foto: Super Express

Poczta Polska została partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy wdrażaniu i obsłudze programu świadczeń RODZINA 500+. W ramach programu 500 zł na dziecko oferuje wsparcie przy zbieraniu wniosków przez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej oraz Urzędy Miast i Gmin a także przy ich wypełnianiu. W wybranych placówkach pocztowych stworzonych zostanie aż 1158 stanowisk, gdzie będzie można uzyskać informację na temat programu oraz tego, jak prawidłowo wypełnić wniosek. Dodatkowo powstanie specjalna infolinia (z możliwością tłumaczenia wideo dla osób niesłyszących).

Aby skorzystać z pomocy Poczty Polskiej przy składaniu papierowego wniosku o świadczenie w programie Rodzina 500+, trzeba rzecz jasna przyjść do urzędu pocztowego z dokumentem. Pracownik Poczty wskaże nam adres placówki, która przyjmie nasz wniosek. Na miejscu wystarczy  kupić znaczek pocztowy i wysłać wniosek. Będziemy mogli otrzymać potwierdzenie odbioru lub doręczenia. Oczywiście klienci Banku Pocztowego będą mogli złożyć wniosek drogą elektroniczną.

Przeczytaj też: 500 zł na dziecko. PKO BP gotowe do przyjmowania wniosków. Jak je złożyć?

-  Poczta Polska jako narodowy operator wyznaczony, może być ważnym elementem funkcjonowania systemu przyjmowania wniosków i wypłacania środków rodzinom. Naszym celem jest odciążenie urzędów państwowych i zapewnienie jak najlepszej obsługi rodzinom – mówi Marek Chibowski, prezes zarządu Poczty Polskiej. - Poczta Polska oferuje szereg ułatwień rodzinom, które będę korzystały za jej pośrednictwem z rządowego programu wypłaty świadczeń. Firma będzie udzielała m.in. informacji na temat programu poprzez specjalną infolinię utworzoną na potrzeby programu Rodzina 500+, a także w placówkach pocztowych, w tym dodatkowo  1158 dedykowanych stanowiskach informacyjnych - możemy przeczytać w komunikacie Poczty Polskiej.

Zobacz także: 500 zł na dziecko. Jak bez błędów wypełnić wniosek o świadczenie rodzinne

Po pozytywnej weryfikacji wniosku, poczta ma doręczać rodzinom decyzje o przyznaniu świadczenia. Osoby, które wybrały Pocztę Polską będą mogły skorzystać z jednego z trzech sposobów wypłaty środków: wypłata gotówki w placówce pocztowej, przekazem pocztowym lub na rachunek w Banku Pocztowym. Spółki z grupy Poczty Polskiej przygotują także specjalną, atrakcyjną ofertę produktów oszczędnościowych dla świadczeniobiorców, składającą się z Pocztowego Konta 500+  w Banku Pocztowym i produktu oszczędnościowo-ubezpieczeniowego Ubezpieczeń Pocztowych - czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: