SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko: Bank BPS, SMART i Banki Spółdzielcze dołączyły do programu

500 zł na dziecko: Bank BPS, SMART i Banki Spółdzielcze dołączyły do programu

11.03.2016, godz. 10:19
Bankowość internetowa i rozliczenia w sieci
foto: SHUTTERSTOCK

Już nie tylko klienci PKO BP będą mogli złożyć wniosek o 500 zł na dziecko za pomocą swojego internetowego konta bankowego. Taką opcję wprowadził również Bank BPS, Banki Spółdzielcze oraz Bank SMART.

Bank BPS oraz zrzeszone w Grupie BPS Banki Spółdzielcze, ogłosiły w środę, że klienci korzystający z systemu bankowości internetowej, będą mogli samodzielnie wypełnić oraz przesłać wniosek o 500 zł na dziecko bez wychodzenia z domu.

Zobacz koniecznie: Mamy wniosek 500 zł na dziecko. Pobierz i złóż wniosek

Dzisiaj z podobną inicjatywą wyszli przedstawiciele Banku SMART. - Powstaliśmy jako pierwszy w pełni mobilny bank na polskim rynku i wielu naszych klientów to ludzie młodzi, którzy właśnie zakładają rodziny - wyjaśnia w serwisie prnews.pl Piotr Stankiewicz, dyrektor departamentu produktów transakcyjnych i depozytowych w Banku SMART. - Stąd pomysł, żeby ułatwić im przeprocesowanie wniosków w programie 500+. Zamiast jechać do urzędu i stać w kolejkach, będą mogli wygodnie wypełnić wnioski w domu i złożyć je przez nasz system bankowości internetowej.

Jako pierwszy z banków do programu rządowego "Rodzina 500+" dołączył PKO BP. Nie wykluczone, że do 1 kwietnia, od kiedy będzie można zacząć składanie wniosków o przyznanie świadczenia, przystąpią kolejne banki. Do współpracy zaproszone są też wszystkie banki, o ile spełnią wymogi techniczne.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko będzie wypłacane niezależnie od dochodów, natomiast świadczenie na pierwsze dziecko mogą otrzymać tylko rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w rodzinach z niepełnosprawnymi dziećmi.

Czytaj również: 500 zł na dziecko i rodziny patchworkowe. Kto dostanie pieniądze? [WYJAŚNIAMY]

Oprócz bankowości internetowej, będzie można pobrać również druki w formie papierowej, które należy złożyć w urzędzie gminy zgodnym z miejscem zamieszkania. Będzie można je złożyć osobiście, wysłać listem poleconym albo przez internet. Następnie urząd gminy będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę pieniędzy. Jeśli wniosek wpłynie do urzędników do końca czerwca, wtedy świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od kwietnia.

 

Źródło: prnews.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: