SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko. Eurobank wchodzi do programu "Rodzina 500 plus"

500 zł na dziecko. Eurobank wchodzi do programu "Rodzina 500 plus"

24.03.2016, godz. 10:40
Eurobank
Eurobank foto: EAST NEWS

Kolejny bank umożliwi swoim klientom składanie wniosków o 500 zł na dziecko. Jeszcze w kwietniu Eurobank uruchomi taki mechanizm za pośrednictwem bankowości internetowej w ramach Programu "Rodzina 500+" Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Klienci po zalogowaniu się w systemie bankowości elektronicznej eurobanku uzyskają dostęp do formularza wniosku. Wypełniony wniosek bank przekaże do systemu administracji publicznej (Emp@tia), a wnioskodawca otrzyma potwierdzenie jego złożenia. Bank nie będzie gromadził danych podanych we wniosku. Decyzja dotycząca przyznania świadczenia należeć będzie do właściwego terytorialnie organu administracji. Osoby, które nie posiadają rachunku w eurobanku, a które chcą skorzystać z możliwości szybkiego i wygodnego wnioskowania o wypłatę świadczenia, mogą w tym celu otworzyć konto w dowolnej placówce eurobanku.

Zobacz koniecznie: Sprawdź, gdzie złożyć wniosek o "Rodzina 500+" [LISTA WSZYSTKICH MIEJSC]

Warto również wspomnieć, że wnioskowanie o świadczenie w ramach Programu 500+ nie wymaga składania podpisu elektronicznego. Świadczenia pochodzące z Programu „Rodzina 500+” będą wypłacane przez urząd miasta lub gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń, w sposób dogodny dla rodziców i opiekunów prawnych - przelewem na konto lub w gotówce.

Dotychczas list intencyjny podpisało 18 banków: Getin Noble Bank, Bank Pocztowy, Mbank, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Handlowy w Warszawie, ING Bank Śląski, FM Bank, PbP Smart, Deutsche Bank Polska, Alior Bank, PKO BP, Credit Agricole, Bank Millenium, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Bank Ochrony Środowiska, Raiffeisen Bank Polska, Pekao S.A. oraz BPH S.A.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko będzie wypłacane niezależnie od dochodów, natomiast świadczenie na pierwsze dziecko mogą otrzymać tylko rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w rodzinach z niepełnosprawnymi dziećmi.

Czytaj również: Jak bez błędów wypełnić wniosek o świadczenie rodzinne

Oprócz bankowości internetowej, będzie można pobrać również druki w formie papierowej, które należy złożyć w urzędzie gminy zgodnym z miejscem zamieszkania. Będzie można je złożyć osobiście, wysłać listem poleconym albo przez internet. Następnie urząd gminy będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę pieniędzy. Jeśli wniosek wpłynie do urzędników do końca czerwca, wtedy świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od kwietnia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: