SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko - na co rodzice wydadzą pieniądze? [WIDEO]

500 zł na dziecko - na co rodzice wydadzą pieniądze? [WIDEO]

01.04.2016, godz. 15:14
W europie dają 2000 zł na dziecko
W europie dają 2000 zł na dziecko foto: SHUTTERSTOCK

500 zł na dziecko - rusza wyczekiwany, flagowy program rządu Beaty Szydło. Zapytaliśmy rodziców, kiedy złożą wnioski o wypłatę świadczenia i na co wydadzą te pieniądze.

Źródło: Super Express TV

Program Rodzina 500 plus wchodzi w życie. Już można składać wnioski o 500 zł na dziecko. Dokumenty przyjmowane w urzędach gmin i specjalnie do tego celu stworzonych punktach w rozmaitych placówkach: wybranych szkołach, a nawet ośrodkach zdrowia.

Zapytaliśmy Polaków, czy zadowoleni są z oferowanej im gotówki, czy spieszą sie ze składaniem wniosków i na co wydadzą pieniądze.

Zobacz: 500 zł na dziecko. Pobierz wniosek już dziś, a szybciej dostaniesz pieniądze. [WNIOSEK 500 zł na dziecko]


Większości naszych rodaków program Rodzina 500 plus podoba się. Jednak niewielu deklaruje pośpiech w staraniach o wypłatę gotówki. Pytani przez nas przechodnie z dystansem podchodzą do całej sprawy.

Okazuje się, że dla wielu rodzin dodatkowe 500 zł na dziecko to duży zastrzyk gotówki do rodzinnego budżetu. Pieniądze te będą wydawane na codzienne zakupy, zabawki i dodatkowe zajęcia tematyczne dla dzieci.

500 zł na dziecko należy się tylko na drugie i kolejne dziecko. Rodzice czy inni opiekunowie prawni, którzy mają tylko jedno dziecko, nie moga przekroczyć określonego progu dochodowego. Dochód na osobę nie może przekraczać 800 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: