SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko od PiS zagrożone? Nie każdy dostanie obiecane pieniądze

500 zł na dziecko od PiS zagrożone? Nie każdy dostanie obiecane pieniądze

24.11.2015, godz. 18:05
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Beata Szydło na pierwszym roboczym posiedzeniu rządu zapowiedziała zmiany w budżecie na przyszły rok. Wyczekiwane obietnice z kampanii nie wybrzmiewają już tak dobitnie. Premier zapowiedziała, że w projekcie "500 plus" będzie określony próg dochodowy. Zapowiedziała też konsultacje nad projektem, który jest już tworzony. Tylko na początku września - prawie 2 miesiące przed wyborami, Beata Szydło przed kamerami pokazywała już... gotowy projekt ustawy "O pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program rodzina 500 plus".

Rada Ministrów przedłoży nowy projekt, w którym będziemy chcieli ująć również te zadania priorytetowe, o których mówiłam w expose i które mieszczą się w naszym programie - zapowiedziała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Czytaj również: Rząd Szydło zmienia zdanie? Kwota wolna od podatku dopiero za rok

Na konferencji prasowej szefa gabinetu ogłosiła, że w programie "500 plus" będzie określony próg dochodowy. Miałby onobowiązywać, jeśli chodzi o wsparcie na pierwsze dziecko - otrzymywałyby go rodziny, w których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekraczałby kwoty 800 zł lub 1200 zł, jeżeli którekolwiek z dzieci jest dzieckiem niepełnosprawnym.

Premier podkreśliła, że "sama wielokrotnie spotykała się z takimi uwagami osób, które właśnie mają te wyższe wynagrodzenia, które twierdzą, że warto się zastanowić, czy np. powyżej pewnego poziomu dochodów może trzeba zrezygnować z realizacji tego programu”.

- To jest dobry moment na konsultacje społeczne i dyskusje na ten temat. Sama jestem ciekawa tych dyskusji - dodała szefowa rządu.

Prace nad projektem ustawy już trwają, a tymczasem już... 2 września Beata Szydło przedstawiła gotowy dokument zatytułowany "O pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program rodzina 500 plus". - To będzie pierwszy projekt, jaki zrealizuję - zapowiedziała wówczas Szydło.

- W tym programie proponujemy systemowe rozwiązanie. Proponujemy, żeby na każde drugie i kolejne dziecko rodzice otrzymywali 500 zł miesięcznie, a na dziecko w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko" - mówiła wiceprezes PiS we wrześniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: