SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko. Petru zapowiada swoją wersję ustawy!

500 zł na dziecko. Petru zapowiada swoją wersję ustawy!

01.02.2016, godz. 14:39
Ryszard Petru
foto: EAST NEWS

Ryszard Petru zadeklarował dziś w Sejmie, że jego klub zgłosi poprawkę do rządowego programu 500 zł na dziecko, dzięki której do ustawy miałoby zostać wprowadzone kryterium dochodowe. - Chodzi o to, by najbogatsi nie dostali pieniędzy – powiedział Petru. Dodał, że Nowoczesna zamierza w przyszłym tygodniu złożyć projekt zupełnie nowej ustawy będącej odpowiedzią na propozycję PiS-u.

Ryszard Petru powiedział, że jego zdaniem PiS zamierza wypłacać 500 zł na dziecko dopiero od kwietnia, nie dlatego że tak wyszło, ale po prostu nie znalazły się środki na finansowanie projektu od początku roku. Szef Nowoczesnej stwierdził też, że partia rządząca nie ma odwagi zawrzeć w ustawie kryterium dochodowego, a więc odpowiednią poprawkę złoży jego partia!

ZOBACZ TEŻ: 500 zł na dziecko będzie od 1 kwietnia!

- Chodzi o to, aby najbogatsi, którzy wsparcia nie potrzebują, go nie dostali - powiedział Petru. Dodał, że PiS stać tylko na namawianie najzamożniejszych, by o pieniądze się nie ubiegali.

ZOBACZ TEŻ: Kto dostanie 500 zł na pierwsze dziecko? [WYJAŚNIAMY]

Petru zadeklarował, że już w przyszłym tygodniu Nowoczesna złoży kontrpropozycję do ustawy PiS-u. Poseł nie zdradził zbyt wielu szczegółów, powiedział tylko, że projekt jego partii pokaże „jak powinno się wspierać młode małżeństwa, które chcą mieć dzieci” i ma opierać się na „wsparciu finansowym na kupno lub wynajęcie mieszkania, bo to główny problem, dlaczego młode małżeństwa wstrzymują się z planowaniem potomstwa”.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: