SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko. PKO BP gotowe do przyjmowania wniosków. Jak je złożyć?

500 zł na dziecko. PKO BP gotowe do przyjmowania wniosków. Jak je złożyć?

22.03.2016, godz. 14:29
PKO BP, bank, PKO
Placówka PKO BP. Fot. PKO Bank Polski foto: Super Express

Już od 1 kwietnia klienci PKO BP będą mogli złożyć wniosek o 500 zł na dziecko za pośrednictwem swojego banku. PKO podkreśla, że w rządowy program Rodzina 500 plus włączyło się jako pierwsze. Wnioski będzie można składać wyłącznie przez internet. Aby złożyć dokument, trzeba posiadać konto w PKO BP.

Złożenie wniosku o przyznanie świadczenia rodzinnego za pośrednictwem PKO BP będzie możliwe wyłącznie przez internet poprzez serwis iPKO bądź Inteligo. Wniosku w PKO BP nie będzie mogła więc złożyć osoba, która „z ulicy” wejdzie z wydrukowanym dokumentem do placówki banku. - PKO BP wspiera ideę e-państwa, nie rozważaliśmy więc innej niż elektroniczna opcji składania wniosku – tłumaczy w rozmowie z SuperBiz.pl Aneta Styrnik-Chaber z Centrum Prasowego PKO BP. Dodaje, że także w innych bankach, które będą pośredniczyły w składaniu wniosków o 500 zł na dziecko, ich złożenie będzie możliwe wyłącznie drogą elektroniczną.

ZOBACZ TEŻ: KTÓRE BANKI SĄ W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Co za tym idzie, aby złożyć wniosek w PKO BP, trzeba będzie mieć konto w tym banku, bo tylko posiadacze rachunków mają dostęp do bankowości elektronicznej. A co, jeśli ktoś nie ma konta w PKO? Dla takich osób bank przygotował specjalną ofertę – każdy uprawniony do świadczenia będzie mógł od 24 marca założyć rachunek PKO Konto za Zero, z którego korzystanie jest bezpłatne. Warunkiem będzie tylko to, że pieniądze ze świadczenia rodzinnego będą musiały być przelewane na ten właśnie rachunek.

Na swojej stronie internetowej PKO BP przypomina, że wniosek o świadczenie rodzinne będzie można składać od 1 kwietnia do 1 lipca, do godz. 23.59. Osoby, które złożą wniosek po tym terminie, także otrzymają pieniądze, jednak wypłacane bez wyrównania do kwietnia. Wniosek będzie należało złożyć ponownie od 1 sierpnia 2017 r., aby otrzymać świadczenie na kolejny rok.

ZOBACZ TEŻ: 500 zł na dziecko. Jak bez błędów wypełnić wniosek o świadczenie rodzinne

Jak będzie wyglądała procedura składania wniosku? Trzeba się będzie zalogować do serwisu iPKO lub Inteligo. W tym pierwszym dokument będzie dostępny w zakładce „Oferty i wnioski”, następnie „Wnioski do złożenia” i „Wniosek Rodzina 500 +”. W Inteligo odpowiedni formularz znajdziemy w zakładce „Oferta i wnioski”, w boksie „Na skróty”, a później „wniosek Rodzina 500 +”. Część pól dokumentu wypełni za nas bank. Tak będzie np. w przypadku imienia i nazwiska, PESEL-u, adresu zamieszkania czy numeru konta, na który mają trafiać środki z rządowego programu. Jeśli ktoś będzie chciał wskazać inne konto do wypłaty środków z programu Rodzina 500 plus, będzie musiał użyć kodu autoryzacyjnego.

Potwierdzenie złożenia wniosku do odpowiedniego organu (np. gminy) klient otrzyma w postaci Urzędowego Potwierdzenia Odbioru na podany we wniosku adres mailowy. Bank przypomina, że w całym procesie jest tylko pośrednikiem – nie dokonuje weryfikacji danych z wniosku oraz załączników i nie posiada informacji dotyczących dalszej obsługi wniosku przez wybrany organ administracji, po tym jak wniosek zostanie tam przekazany.

Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosku o 500 zł na dziecko w PKO BP znajdziecie tutaj >>>

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: