SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko podnosi prognozy Polski

500 zł na dziecko podnosi prognozy Polski

15.03.2016, godz. 09:23
Banknoty
foto: EAST NEWS

Straszono obniżeniem wiarygodności kredytowej Polski, a tymczasem prognozy ekonomiczne rosną. Dzięki programowi 500+

We wczorajszym raporcie analitycy banku Morgan Stanley podnieśli prognozę wzrostu PKB Polski do 3,6 procenta w 2016 roku, o 0,4 procenta. Powodem podwyżki są m.in. wyższe wydatki gospodarstw domowych po wprowadzeniu programu 500+.

POBIERZ WNIOSEK O 500 ZŁ NA DZIECKO! WYDRUKUJ I ZŁÓŻ W GMINIE:

WNIOSEK W PDF

WNIOSEK W WORDZIE

"Nawet zakładając spowolnienie na początku 2016 roku, uważamy, że nasze poprzednie prognozy wzrostu o 3,2 proc. w 2016 i 3,4 proc. w 2017 roku są prawdopodobnie nieco zbyt niskie. Dodatkowo luzowanie fiskalne stało się faktem w postaci programu 500+, który wesprze gospodarkę, dokładając około 1 proc. PKB ze strony wydatków gospodarstw domowych" - napisano.

W raporcie zawarto uwagi o nieprzewidywalności politycznej w Polsce, ale została jako czynnik trwały, w przeciągu kilku lat niezmienny. "Wierzymy, że rządzący będą szukali kompromisowych rozwiązań z bankami, co powinno powstrzymać dalsze obniżki ratingów" - napisali.

Polska padła ofiarą obniżenia ratingu kredytowego, mającego wpływ na rentwoność obligacji, przez agencję S&P. W maju zapadnie decyzja kolejnej agencji - Moody’s - w sprawie oceny wiarygodności kredytowej Polski.


źródło: PAP, stooq.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: