SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko. Ruszają szkolenia dla urzędników

500 zł na dziecko. Ruszają szkolenia dla urzędników

19.02.2016, godz. 12:21
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska foto: Facebook

Ruszyły szkolenia dla pracowników gmin, którzy będą przyjmować wnioski i wypłacać świadczenia w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Urzędnicy z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedzą wszystkie województwa.

Szkolenia odbędą się w każdym województwie i będą prowadzone przez pracowników Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki MRPiPS we współpracy z pracownikami właściwych Urzędów Wojewódzkich – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dziś w stolicy pierwszych 400 urzędników rozpoczęło naukę z wypłacania świadczenia wychowawczego w postaci 500 zł na dziecko.

Zobacz: Biuro podróży - jeden z naszych "45 pomysłów na biznes"

– Polskie rodziny czekają na start programu „Rodzina 500plus”. Zależy nam by samorządy, które będą odpowiedzialne za wypłaty tych pieniędzy otrzymały od nas kompleksowe wsparcie i były w pełni przygotowane na 1 kwietnia – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Przeczytaj: Ubezpieczenie zdrowotne dla osób na śmieciówkach KROK PO KROKU

Ministerstwo rodziny przygotowało podręcznik instruktażowy dla samorządów. Znajdują się w nim informacje o m.in. założeniach programu, zasadach ustalania dochodu rodziny, składaniu wniosku drogą elektroniczną oraz procedurze przyznawania świadczenia. Jak zapewnia ministerstwo, na obsługę programu gminy otrzymają 2 proc. prowizji od wypłaconych świadczeń. W kolejnych latach będzie to 1,5 proc..

Urzędnicy mają niewiele czasu na naukę. Program ma ruszyć 1 kwietnia. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci.

.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: