SuperBiz wiadomości 500 zł na dziecko. Urzędnicy ostrzegają o fałszywych stronach internetowych

500 zł na dziecko. Urzędnicy ostrzegają o fałszywych stronach internetowych

25.03.2016, godz. 19:10
Program Rodzina 500+
Podsumowanie ostatniego etapu wdrażania programu "Rodzina 500+", Elżbieta Rafalska foto: Materiały prasowe

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny ostrzega przed oszustami, którzy w internecie próbują wyłudzić poufne dane oraz pieniądze, oferując możliwość złożenia wniosku o 500 zł na dziecko. Resort przypomina, że jedyne strony z autoryzowanymi przez rząd informacjami o programie to: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl oraz witryny ministerstw. Dodatkowo składanie wniosków - zarówno w formie papierowej jak i online, będzie bezpłatne i rozpocznie się 1 kwietnia.

- W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy znaczący wzrost liczby stron internetowych odwołujących się do programu Rodzina 500 plus. Monitorujemy tę sytuację - poinformował w piątek resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Na strona ministerstwa widnieją też dwa oficjalne adresy stron internetowych z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie 500+: rodzina500plus.gov.pl oraz obywatel.gov.pl.

Zobacz również: Sprawdź, gdzie złożyć wniosek o 500 zł na dziecko [LISTA WSZYSTKICH MIEJSC]

Ostrzeżenie opublikowało również Ministerstwo Cyfryzacji, przypominając, na co warto zwrócić szczególną uwagę, by przy okazji składania wniosków o wypłatę świadczenia 500 plus drogą online nie stać się ofiarą cyberprzestępców.

Resort podkreśla m.in., że żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczenia nie żąda od swoich klientów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy SMS-ową danych takich jak: imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania ani przekazywania innych tego typu wrażliwych informacji.

Resort podkreśla, że przy wypełnianiu i wysyłaniu wniosku należy zwrócić szczególną uwagę, czy odbywa się to przy pomocy bezpiecznego połączenia (w przeglądarce internetowej najczęściej świadczy o tym zamknięta kłódka na pasku z adresem strony, z której korzystamy).

Urzędnicy ministerstwa przygotowali również filmiki instruktażowe, które pokazują na co warto zwrócić szczególną uwagę, by przy okazji składania wniosków o wypłatę świadczenia 500+ drogą online. nie paść ofiarą cyberprzestępców. Materiały te znajdziesz KLIKAJĄC TUTAJ


Źródło: MRPiPS

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: