SuperBiz wiadomości 60 kurortów z dodatkowymi bankomatami i wpłato-bankomatami na wakacje

60 kurortów z dodatkowymi bankomatami i wpłato-bankomatami na wakacje

15.06.2016, godz. 11:19
Wpłatomaty Euronetu nad morzem.
Wpłatomaty Euronetu nad morzem. foto: SHUTTERSTOCK

Podczas urlopu pieniądze na wypoczynek przekażesz dziecku za pomocą wpłatomatu. W wakacje będzie również łatwiej o gotówkę. Euronet postawi ponad 100 bankomatów, w tym kilkanaście urządzeń z funkcją wpłacania środków pieniężnych, w popularnych miejscowościach letniskowych. Maszyn przybędzie przede wszystkim nad morzem i na Mazurach.

Z dodatkowych urządzeń Euronetu będzie można korzystać do połowy września. Nie będą różniły się od tych maszyn, które są dostępne na rynku, ani pod względem wyglądu, ani pod względem obsługi. Bankomaty i wpłato-bankomaty zostaną postawione w wielu nadmorskich kurortach, wśród których znalazły się: Pobierowo, Łeba, Krynica Morska, Dziwnówek, Władysławowo, Rowy, Rewal, Kołobrzeg czy Dziwnów.

– Jak się okazuje, pomimo rosnącej liczby punktów akceptujących płatności kartą Polacy, szczególnie podczas wakacji, chętniej za drobne zakupy płacą gotówką. Z danych publikowanych przez Unię Europejską wynika, że płatności bezgotówkowe w Polsce stanowią obecnie 20 proc. transakcji w stosunku do 80 proc. tych realizowanych w gotówce – przekonuje Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Przeczytaj również: Wakacje bez straty? Pieniądze odda ci Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Tzw. recyklery Euronetu umożliwiające zarówno wypłatę, jak i wpłatę gotówki. Za pomocą urządzeń można zasilić własne konto, albo jeden z 7 innych rachunków bankowych. Wpłatomay Euronetu po raz pierwszy w okresie wakacyjnym staną nad Morzem Bałtyckim. Dzięki nim osoby handlujące na plaży będą mogły szybko wpłacić dzienny utarg.

Może cię zaitneresować: Gdzie Polacy spędzą wakacje 2016? Najpopularniejsze kierunki [ZDJĘCIA]

Opcja szybkiej wpłaty środków prawdopodobnie zainteresuje również wypoczywających na urlopach rodziców. Recyklery umożliwiają bowiem realizację błyskawicznego przelewu bankowego. Jeżeli dziecku zabraknie pieniędzy,.będzie można z łatwością przelać mu brakujące środki na konto za pomocą przekazu bankowego. Aby zlecić dyspozycję, wystarczy podać numer PESEL, numer telefonu komórkowego i kwotę przekazu. Usługa będzie dostępna nie tylko w całorocznych urządzeniach, ale także w tych zainstalowanych wyłącznie sezonowo.

– Do tej pory nie było na rynku technicznej możliwości przekazania dziecku pieniędzy „na już". Dostępne formy zakładały co najmniej jeden dzień na przeprocesowanie transakcji. Przekaz bankomatowy Euronet jest gotowy do odbioru zaraz po otrzymaniu wiadomości SMS z kodem PIN transakcji – mówi Ewa Miziołek.

Źródło: euronetpolska.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: