SuperBiz wiadomości 7 tys. zł nagrody dla Misiewicza od MON?

7 tys. zł nagrody dla Misiewicza od MON?

16.04.2017, godz. 09:00
Bartłomiej Misiewicz
foto: EAST NEWS

Agencja prasowa Oko Press poinformowała, że Bartłomiej Misiewicz dostał z MON 7 tys. zł nagrody „za duży wkład pracy i osobiste zaangażowanie w realizację zadań służbowych". Premia miała zostać przyznana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Jeżeli infomacje są prawdziwe, Misiewicz dostał ją w okresie urlopowym.

Po sieci krąży dokument, z którego wynika, że decyzją nr 56 z 10 marca Antoni Macierewicz przyznał nagrody czterem osobom: Bartłomiejowi Misiewiczowi, Katarzynie Jakubowskiej, Krzysztofowi Łączyńskiemu oraz Małgorzacie Stafeckiej. Mieli oni kolejno dostać: 7 tys. zł (Misiewicz), 10 tys. zł (Jakubowska), 7 tys. zł (Łączyński) i 4 tys. zł (Stafecka).

Zobacz koniecznie: Kaczyński szczerze o Misiewiczach: "Do spółek mianujemy ludzi bliskich nam"

To kolejna informacja medialna, która zainteresowała w tym tygodniu opinię publiczną. W środę 12 kwietnia podano, jako Misiewicz miał zarabiać 50 tys.zł miesięcznie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Na wieść o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił byłego rzecznika MON w prawach członka partii, a także powołał komisję, która miała zbadać, czy Misiewicz dopuścił się wykroczeń. Jeszcze tego samego dnia PGZ rozwiązała z Misiewiczem umowę o pracę za porozumieniem stron.

Zobacz także: Misiewicz odchodzi z Polskiej Grupy Zbrojeniowej! Bez odprawy i okresu wypowiedzenia

W skład komisji weszli: Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Marek Suski. W czwartek 13 kwietnia komisja przesłuchała Misiewicza. Po odbytej rozmowie orzekła, że „Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego ". Sygnatury pod oświadczeniem złożyli: prezes PiS Jarosław Kaczyński, członkowie komisji oraz rzecznik dyscyplinarny PiS, Karol Karski – podał dziennik.pl. Jeżeli dokument, który trafił do internetu, jest autentyczny, przyznanie nagrody może wzbudzać wątpliwości, ponieważ w marcu Misiewicz przebywał głównie na urlopie.

Oprac. na podst. wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.dziennik.pl, oko.press 7 tys. zł nagrody dla Misiewicza od MON?

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: