SuperBiz wiadomości 7000 osób do zwolnienia w Grupie ING

7000 osób do zwolnienia w Grupie ING

03.10.2016, godz. 14:06
ING BANK
ING BANK foto: Materiały prasowe

Wedle holenderskiej prasy zarząd grupy ING ma zamiar zwolnić tysiące osób. Zarząd polskiej odnogi, czyli ING Banku Śląskiego, zarzeka się, że nie w Polsce. Przynajmniej nie na masową skalę.

Agencja Reuters dzisiaj potwierdziła, że centrala banku ma zamiar dokonać redukcji właśnie na taką skalę, ale rozłoży to na pięć lat. Pracę straci więcej, niż co dziesiąty pracownik. Globalnie w całej grupie finansowego giganta pracuje 52 000 osób, więc na bruku znajdzie sie 12 procent obecnego personelu.

Najwięcej redukcji będzie miało miejsce w Belgii, gdzie zostanie zlikwidowane 3 500 stanowisk pracy. W mateczniku banku, w Holandii, zwolnienia też będą grupowe, ale na mniejsza skalę - obcięte zostanie 2 300 etatów. Rzecznik ING w Polsce w rozmowie z bankier.pl powiedział, że w Polsce grupowe zwolnienia nie są planowane, może tylko dochodzić do pojedynczych redukcji. Niemniej zarząd będzie elastycznie reagował na zmieniająca się sytuację na rynku.

ZOBACZ TEŻ: Sport na koszt podatnika

Dzięki zwolnieniom uda się zaoszczędzić 900 milionów euro, z czego 800 na iść na inwestycje w nowoczesne technologie. To kolejna podobna sytuacja w europejskiej bankowości w ostatnich dniach, która mieć efekty w Polsce. W zeszłym tygodniu zamiar grupowego zwolnienia prawie 10 000 pracowników ogłosił Commerzbank, właściciel blisko 70 procent mBanku. Od początku roku niemiecki bank stracił na giełdzie we Frankfurcie prawie połowę wartości.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: