SuperBiz wiadomości Dziś pogrzeb Jana Kulczyka - zamknęli kościół dla rodziny i przyjaciół!

Dziś pogrzeb Jana Kulczyka - zamknęli kościół dla rodziny i przyjaciół!

03.08.2015, godz. 12:10
Jan Kulczyk
Jan Kulczyk foto: Super Express

Kilku kapłanów odprawiających jakieś wyjątkowe nabożeństwo w kościele, to w sumie już standardowy widok. Inaczej będzie jednak w przypadku pogrzebu Jana Kulczyka. Dzisiejszą uroczystość będzie odprawiał tylko jeden zakonnik. Nie oznacza to jednak, że będzie skromnie – krążą plotki, że w kościele mają się zjawić b. prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. Ze względów bezpieczeństwa, na prośbę rodziny Kulczyka, cała świątynia będzie zamknięta.

Jan Kulczyk, najbogatszy Polak, który zmarł 29 lipca (według naszych informacji wskutek komplikacji po zabiegu związanym z „męskimi sprawami”) zostanie pochowany na zabytkowym Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu. Złożenie ciała do grobu poprzedzi msza święta, którą odprawi o. Ryszard z Klasztoru Karmelitów Bosych.

ZOBACZ TEŻ: Na co naprawdę umarł Jan Kulczyk? NOWE FAKTY

Msza rozpocznie się o godz. 11.30. Cały kościół na Wzgórzu św. Wojciecha zostanie zamknięty od rana do godz. 13.30. W uroczystościach pogrzebowych wezmą udział wyłącznie osoby zaproszone przez rodzinę. Wzgórze ma zostać zamknięte dla ruchu kołowego na cały dzień, a dla uczestników pogrzebu zostaną przygotowane dodatkowe miejsca przed świątynią. Rezerwacja miejsc w kościele, nawet dla osób duchownych, bez zgody rodziny nie będzie możliwa.

ZOBACZ TEŻ: Jan Kulczyk spocznie obok swego ojca. To od niego dostał pierwszy milion dolarów

W związku z pogrzebem karmelici przesuwają też mszę święta, którą zamówiła jedna z wiernych w intencji pracy dla swoich dzieci. Ta zostanie odprawiona o godz. 18.00.  Po nabożeństwie Jan Kulczyk zostanie pochowany na Cmentarzu Jeżyckim. Spocznie u boku swojego ukochanego ojca, Henryka, który zmarł w 2013 r.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: