SuperBiz wiadomości Nowy prezes Stadionu Narodowego. Kim jest Jakub Opara?

Nowy prezes Stadionu Narodowego. Kim jest Jakub Opara?

18.12.2015, godz. 13:40
Stadion Narodowy, Warszawa
Stadion Narodowy foto: Super Express

Historyk, doświadczony urzędnik, specjalista doradztwa PR i business consultingu, ale także mazowiecki radny PiS i były dyrektor gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mowa o nowym prezesie spółki PL.2012+, która zarządza Stadionem Narodowym - Jakubie Oparze.

Zmiana na stanowisku prezesa spółki PL.2012+. Nowym szefem Stadionu Narodowego został doświadczony urzędnik, który były m.in. członkiem rady nadzorczej Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, think tanku skupiającego licznych ekspertów.

Zobacz także: Kukiz, Szczypińska i Kłopotek. Zdradzają nam, ile wydadzą na święta

Odwołany szef Stadionu Narodowego Tomasz Półgrabski spotkał się z dziennikarzami na początku grudnia, aby zakomunikować, że PL.2012+ już nie przynosi strat. - Wypracujemy przychody o półtora-dwa mln zł większe od bieżących kosztów. W przyszłym roku stadion powinien mieć pięciomilionowy zysk - zapowiedział. Było to jednocześnie pożegnanie prezesa z mediami, bo patrząc na inne spółki w których skarb państwa jest głównym akcjonariuszem, przeczuwał zbliżającą się dymisję.

Dzisiaj funkcję nowego prezesa objął Jakub Opara, 37-letni radny PiS z Mazowsza. Z wykształcenia historyk, posiadający duże doświadczenie urzędnicze, od lat działający w polityce. Od roku Jakub Opara jest mazowieckim radnym, a wcześniej pełnił tę funkcję w Warszawie. Był też urzędnikiem kancelarii prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Jednym z największych zadań stojących przed nowym prezesem spółki będzie przygotowanie szczytu NATO, niezwykle prestiżowej i ważnej imprezy, która ma się odbyć na Stadionie Narodowym w lipcu przyszłego roku. Stadion w 2015 r. ma osiągnąć zysk - między 1,5 mln a 2 mln zł.

 


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: