SuperBiz wiadomości Skarbówki czynne dłużej. W środę i czwartek urzędy czynne do 18.00

Skarbówki czynne dłużej. W środę i czwartek urzędy czynne do 18.00

29.04.2015, godz. 15:39
Akcja PIT
foto: SHUTTERSTOCK

To ostatni moment na złożenie PIT-ów. Urzędy skarbowe idą na rękę spóźnialskim podatnikom i zmieniają godziny przyjmowania interesantów. Dziś i jutro skarbówki będą czynne do 18.00

- W dniach 29-30 kwietnia  urzędy skarbowe będą otwarte dłużej - do godz. 18.00 - informuje Ewa Szkodzińska z Izby Skarbowej w Warszawie. Zatem osoby, które nie zdążyły jeszcze złożyć zeznania rocznego PIT, a chcą to zrobić osobiście w urzędzie skarbowym mają trochę więcej czasu na załatwienie formalności.

Zobacz także: Krok po kroku. Jak rozliczyć PIT w internecie?

- Zeznanie podatkowe można złożyć  także bez wychodzenia z domu, drogą elektroniczną przez system e-Deklaracje, który działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - mówi  Ewa Szkodzińska. Do wysłania e-PITa nie jest konieczne posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Wystarczy podać kwotę przychodu z zeznania PIT za 2013 rok.

W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło nową usługę - wstępnie wypełnione zeznanie dla najpopularniejszego PIT-37 (tzw. PFR). Wystarczy numer pesel, kwota przychodu za 2014 rok i za 2013 rok (co jest potrzebne do weryfikacji podatnika), a program wypełni zeznanie za nas.

Wszystkie informacje o elektronicznym rozliczeniu PIT oraz program e-Deklaracje dostępne są w Portalu Podatkowym www.e-deklaracje.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: