SuperBiz wiadomości ABW dostanie większy budżet, aby sfinansować odprawy dla byłych agentów SB?

ABW dostanie większy budżet, aby sfinansować odprawy dla byłych agentów SB?

07.11.2016, godz. 10:28
ABW
foto: EAST NEWS

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała przyszłoroczne budżety polskich służb: SKW, SWW, CBA, AW i ABW. Jak dowiedział się PAP, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma dostać o 45 mln zł więcej w przyszłym roku, które przeznaczy m.in. na odprawy dla byłych funkcjonariuszy SB. Poseł PiS Marek Opioła wyjaśnia, że dzięki temu służby pozbędą się "garbu PRL-u".

- Chcemy, żeby dzięki tym pieniądzom ten garb PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa po prostu wreszcie zlikwidować - przekonywał Marek Opioła, przewodniczący komisji sejmowej ds. służb specjalnych.

Zobacz także: Mundurowi znów dostaną 100 proc. pensji na zwolnieniu

Dodatkowe 45 mln zł w budżecie ABW ma trafić do funduszu operacyjnego agencji i odprawy dla b. funkcjonariuszy MSW PRL, którzy jeszcze pozostają w służbach specjalnych.

Komisja podczas czwartkowego tajnego posiedzenia w nowej sali obrad w zamkniętym dla mediów budynku Sejmu zapoznała się też z informacją Agencji Wywiadu o zagrożeniu terrorystycznym ze strony tzw. Państwa Islamskiego. - Prezentacja AW dotyczyła sytuacji po ostatnich zamachach w Europie i tego co się dzieje na kontynencie. Rozmawialiśmy o PI, o tym ilu żołnierzy PI wyjechało do Iraku i do Syrii, ilu z nich wróciło do poszczególnych państw - tłumaczył Opioła.

Poseł PiS dodał, że w Polsce na razie w tym kontekście jest bezpiecznie - Nasze służby stale monitorują tę kwestię - zapewnił Opioła.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: