SuperBiz wiadomości ABW weszła do siedziby zarządu KGHM

ABW weszła do siedziby zarządu KGHM

27.10.2015, godz. 22:42
ABW
foto: EAST NEWS

Do siedziby zarządu KGHM weszli w środę funkcjonariusze ABW na polecenie wrocławskiej prokuratury. Śledczy podejrzewają, że miedziowej spółce mogło dojść do "wyrządzenia szkody majątkowej w znacznych rozmiarach".

Prokuratura nie wyjaśnia żadnych szczegółów sprawy i mówi jedynie o "wyrządzeniu szkody majątkowej w znacznych rozmiarach". - Gromadzimy w tej chwili dowody, po zgromadzeniu tych dowodów zostaną poddane analizie. Na tej podstawie prokurator określi, czy przestępstwo zaistniało, jaka była rzeczywista szkoda spowodowana i przez kogo być może - wyjaśniła Anna Zimoląg z wrocławskiej prokuratury.

Czytaj także: Kto i kiedy otrzyma 500 zł na dziecko od PiS? Są dwie wersje

Nikomu z KGHM-u nie postawiono zarzutów i nikt nie został w tej sprawie zatrzymany. - Spółka współpracuje z funkcjonariuszami i nie jest upoważniona do udzielania informacji o szczegółach sprawy - poinformował w PAP, rzecznik prasowy KGHM-u Dariusz Wyborski. Dodał też, że "w spółce prowadzone są czynności ABW dotyczące dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego".

 

Źródło: RMF24

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: