SuperBiz wiadomości Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej

Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej

31.05.2016, godz. 15:21
Adam Hofman
Adam Hofman foto: EAST NEWS

Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej. Były rzecznik i poseł Prawa i Sprawiedliwości, zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Macha – dotychczasowego wiceprezesa ds. finansowych. Jak informuje oficjalna strona związku, "swoją funkcję będzie pełnił społecznie".

Taką decyzję podjął zarząd ZPRP na posiedzeniu w dniu 31.05.2016 roku. Nowy wiceprezes będzie odpowiadał za współpracę z otoczeniem Związku – w tym z  przedstawicielami różnych środowisk, którzy deklarują współpracę na rzecz rozwoju i promocji polskiej piłki ręcznej - czytamy w komunikacie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Czytaj koniecznie: "Poseł madrycki" dostał posadę od PiS. Pokieruje Polskim Holdingiem Obronnym

Adam Hofman do niedawna był jedną z głównych twarzy partii Jarosława Kaczyńskiego. Z ramienia PiS w 2004 bez powodzenia kandydował z do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląskim, a rok później został wybrany na posła V kadencji w okręgu konińskim.

w 2007 r. wybrano go na przewodniczącego sejmowej komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego. W latach 2011-2015 był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji sportu i turystyki. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. Dwa lata później po raz drugi kandydował bezskutecznie do PE. W 2010 został rzecznikiem prasowym PiS oraz klubu parlamentarnego tej partii. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. 26 listopada 2011 został wybrany przez radę polityczną PiS w skład komitetu politycznego tej partii. W lipcu 2012 został szefem PiS w okręgu konińskim.

Hofman dwukrotnie był zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego. Ostatecznie został wyrzucony z PiS w listopadzie 2014 r. w efekcie tzw. "afery madryckiej". Ówczesny rzecznik partii wraz z posłami Mariuszem Antonim Kamińskim i Adamem Rogackim, poleciał do stolicy Hiszpanii aby uczestniczyć w posiedzeniu Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Najpierw pojawiły się o incydencie z udziałem żon posłów. Kobiety miały pod wpływem alkoholu awanturować się ze stewardesą na pokładzie samolotu. Potem wyszło na światło dzienne, że cała trójka dostała z sejmowej kasy kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na podróż prywatnymi samochodami. Trio z PiS zaoszczędziło, wybierając tanie linie lotnicze.

Zobacz także: Dwie państwowe posady to za mało. Polityk PiS trafił do rady nadzorczej Unipetrolu

Po wybuchu afery, cała trójka wydała oświadczenie w którym nie przyznali się do winy i dokonali zwrotu pobranych diet i kosztów hotelu. Sprawę do prokuratury w tej sprawie złożyło wówczas SLD.

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki nie stanęli jednak przed sądem. Prokuratura umorzyła śledztwo w grudniu zeszłego roku stwierdzając, że byli posłowie PiS "nie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem".

Po odejściu z polityki Hofman zawodowo zajął się komunikacją i promocją osób oraz marek. W ZPRP zajmie się między innymi budowaniem wizerunku i pozycjonowaniem marki narodowej jaką są reprezentacje Polski w piłce ręcznej, promocją polskiej piłki ręcznej oraz koordynacją współpracy pomiędzy wszystkimi – obecnymi i przyszłymi – partnerami ZPRP.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: