SuperBiz wiadomości Adidas zrobi 7 tys. par butów ze… śmieci wyłowionych z oceanu

Adidas zrobi 7 tys. par butów ze… śmieci wyłowionych z oceanu

08.11.2016, godz. 11:40
Adidas i Parley for the Oceans
foto: Adidas

Adidas wyprodukuje 7 tys. par butów UltraBOOST Uncaged Parley, których cholewki w 95 proc. będą składały się z plastikowych odpadów wyłowionych z oceanów. To efekt współpracy producenta z organizacją Parley for the Oceans, która walczy z zanieczyszczaniem największych akwenów wodnych.

Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia modelu butów UltraBOOST Uncaged Parley pochodzą z recyklingu, a cholewki w 95 proc. wykonane zostały z plastiku zebranego z oceanów w pobliżu Malediwów.

W projektowaniu „ekologicznych" butów pomógł prototyp 3D, który firma wyprodukowała w ubiegłym roku. Jak czytamy w komunikacie Adidasa, jego celem było skłonienie przemysłu do przemyślenia designu i pomocy w ograniczeniu zanieczyszczenia oceanów.

Czytaj też: Nowy podatek w Szwecji wymusi naprawianie i ograniczy kupowanie

Do sklepów stacjonarnych i internetowych trafi łącznie ok. 7 tys. par butów. Cena startowa każdej to 220 dol. Obecnie firma jest na końcowym etapie produkcji modelu. Jego sprzedaż ruszy w połowie listopada.

Cytowany w komunikacie Eric Liedtke, członek zarządu Adidasa podkreśla, że ambicją firmy jest całkowita rezygnacja z oryginalnego plastiku na rzecz tego wyławianego z oceanu. Jak dodał, w 2017 r. przy jego wykorzystaniu powstało łącznie milion par butów tej marki.

 

Źródło: news.adidas.com, businessinsider.com.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: