SuperBiz wiadomości Afera reprywatyzacyjna. Zatrzymani urzędnicy usłyszeli zarzuty

Afera reprywatyzacyjna. Zatrzymani urzędnicy usłyszeli zarzuty

07.02.2017, godz. 19:26
crime, wypadek, morderstwo, policja, kajdanki
foto: Dreamstime

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie nie ma końca. Trzy kolejne osoby, które w poniedziałek zostały w tej sprawie zatrzymane, usłyszały zarzuty. Dwóm z nich grozi kara do 3 lat więzienia, a jednej nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Afera reprywatyzacyjna skutkuje kolejnymi zarzutami. W poniedziałek w tej sprawie zatrzymano trzy kolejne osoby, w tym dwóch urzędników ratusza oraz radcę prawnego. Prokuratura właśnie postawiła im zarzuty.  Trzy osoby usłyszały zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy państwowych. Podejrzani nie dopełnili dbania o środki publiczne. Zarzuty dotyczą działań z lat 2011-2012. Każda z tych osób działała indywidualnie. Przestępstwa dotyczą działki mieszczącej się pod dawnym adresem ul. Chmielna 70.

Zobacz również: [REPRYWATYZACJA] Co po Jakubie R.? [KOMENTARZ, WIDEO]

Teraz dwóm osobom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ale w przypadku jednej z osób pojawił się też  zarzut korzyści majątkowej (nie jest to łapówka) i jej grozi kara nawet 10 lat więzienia. W nocy z wtorku na środę będą podjęte decyzje dotyczące środków zapobiegawczych, jakie zostaną zastosowane wobez zatrzymanych.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: