SuperBiz wiadomości Afera w Eurobanku. Pracownicy twierdzą, że są wyzyskiwani

Afera w Eurobanku. Pracownicy twierdzą, że są wyzyskiwani

16.05.2017, godz. 12:23
Eurobank
Eurobank foto: EAST NEWS

Wygląda na to, że Euro Bank może mieć poważne problemy wizerunkowe za sprawą protestów pracowników, którzy skarżą się na wyzysk i długie godziny pracy, które znacznie wykraczają poza standardowy dzień pracy. Bank odpiera zarzuty, twierdząc, że nic takiego się nie dzieje, ani, że nie ma zamiaru zwalniać swoich pracowników.

Wygląda na to, że Alior Bank może mieć poważne problemy wizerunkowe za sprawą protestów pracowników, którzy skarżą się na wyzysk i długie godziny pracy, które znacznie wykraczają poza standardowy dzień pracy. Bank odpiera zarzuty, twierdząc, że nic takiego się nie dzieje, ani, że nie ma zamiaru zwalniać swoich pracowników.Wygląda na to, że Alior Bank może mieć poważne problemy wizerunkowe za sprawą protestów pracowników, którzy skarżą się na wyzysk i długie godziny pracy, które znacznie wykraczają poza standardowy dzień pracy. Bank odpiera zarzuty, twierdząc, że nic takiego się nie dzieje, ani, że nie ma zamiaru zwalniać swoich pracowników.

Pracownicy oddziałów Euro Banku skarżą się na pracę po 10-13 godzin dziennie. Nie rzadko zdarzają się osoby, które przez półtora miesiąca potrafią wyrobić 80 nadgodzin, ponieważ zostało zatrudnionych zbyt mało osób. Bank nie ma także uniformów. Jednak zdaniem pokrzywdzonych, ma swoje wymagania co do stroju zatrudnionych w placówce. Jak wyliczono, spełnienie standardów służbowego stroju, kosztuje pracownika średnio 1,5 tys. zł rocznie z własnej kieszeni.

Zobacz również: Alior Bank znów podnosi opłaty dla swoich klientów

W imieniu bankowców z władzami banku rozmawia przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność" Alfred Bujara, który twierdzi, że skargi pracownicze dotyczą głównie zbyt długich godzin pracy i małych zarobków. Związek, przynajmniej jak uważają jego członkowie - nie jest w banku mile widziany, a dialog, który według zarządu się odbywa – nie istnieje. Ostatnie spotkanie pomiędzy stronami odbyło się 8 maja, po którym związkowcy złożyli doniesienie do prokuratury ze względu na utrudnianie możliwości prowadzenia rozmów.

Sprawdź koniecznie: Masz konto w Alior Banku? Uważaj na zawirusowane wiadomości!

W oświadczeniu wydanym przez placówkę można przeczytać, że zarząd nie planuje zwolnień grupowych, a zatrudnienie od 2011 roku w banku wzrosło o 10 proc. w porównaniu do całego sektora bankowego. W poniedziałek odbył się także protest części pracowników w Warszawie. Na razie nie wiadomo, jak władze banku chcą rozwiązać sprawę.

 

Źródło: tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: