SuperBiz wiadomości Alior Bank znów podnosi opłaty dla swoich klientów

Alior Bank znów podnosi opłaty dla swoich klientów

20.04.2017, godz. 12:34
Zwolnienia w Alior Banku
foto: EAST NEWS

Alior Bank zapowiedział drugą już w tym roku podwyżkę opłat dla swoich klientów. Najpierw pod koniec marca wzrosły ceny prowadzenia kont... Rachunki Bez Opłat oraz Rachunki Bez Opłat Plus. Teraz od 1 lipca klienci Aliora zapłacą więcej za przelewy i wypłaty z popularnych bankomatów Euronet.

Klienci Alior Banku zapłacą 5 zł prowizji za wypłatę mniej niż 100 zł z bankomatów Euronetu. Każda operacja gotówkowa powyżej tej sumy będzie nadal bezpłatna.

Sprawdź też: Niemcy mają najgłupszy bank na świecie. Aż strach mieć tam konto

Podwyżki opłat w Alior Banku
- Opłaty za wypłacanie gotówki z bankomatów mogą również uniknąć posiadacze kont: Rozsądnego, Osobistego, Konta Osobistego Meritum, Konta Junior Meritum oraz Korzystnego, którzy na rachunek, do którego wydana jest karta, zapewnią wpływy z tytułu wynagrodzenia, stypendium, z tytułu renty lub emerytury - czytamy w komunikacie na stronie banku.

Więcej klienci Alior Banku odczują również podwyżkę przy przelewach do innego banku realizowanych w oddziale lub placówce. Kwota ta wzrośnie z 7 zł na 8 zł w przypadku m.in.: Konta Rozsądnego, Konta Internetowego czy Konta Alior Rachunki bez Opłat, które od 1 lipca będzie prowadzone pod nazwą Konto Rachunki w Pakiecie. Wzrosną też opłaty za przelewy natychmiastowe.

Koszt przelewów w bankowości elektronicznej i mobilnej pozostają bez zmian. Ale to nie koniec zmian. - W przypadku Konta Rozsądnego zmodyfikowany zostanie cashback - z 1,5 proc. do poziomu 1 proc., jednak kwoty maksymalne miesięcznej oraz rocznej wysokości zwrotu (odpowiednio 50 zł i 400 zł) zostaną utrzymane - poinformował bank.

Zobacz koniecznie: Banki szykują kolejną falę podwyżek dla klientów

Przypomnijmy, że od 27 marca tego roku wzrosły opłaty za prowadzenie kont Rachunki Bez Opłat oraz Rachunki Bez Opłat Plus. W ramach tych kont można opłacać w Aliorze swoje rachunki bez prowizji, jeśli tylko na konto trafia nasze wynagrodzenie. Opłaty zwiększą z 6 do 8 zł w przypadku, w którym na konto nie wpłynie nasza pensja. Zmiany dotyczą również posiadaczy Konta Internetowego – za korzystanie z karty będą musieli zapłacić 6 zamiast 4 zł, jeśli nie wydadzą za jej pośrednictwem przynajmniej 100 zł w ciągu miesiąca. Wszystkim klientom Aliora podskoczą też opłaty za korzystanie z bankomatów sieci Planet Cash oraz innych banków (nie dotyczy to Euronetu) – z 3 na 5 zł. Ale zaznaczyć należy, że w przypadku części ofert uniknąć ich pozwolą określone wpływy na konto.

 

Źródło: Bankier.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: