SuperBiz wiadomości Alior Bank znowu podnosi ceny. Tym razem dla przedsiębiorców

Alior Bank znowu podnosi ceny. Tym razem dla przedsiębiorców

02.06.2017, godz. 13:52
Zwolnienia w Alior Banku
foto: EAST NEWS

Alior Bank szykuje kolejne podwyżki. Tym razem spotkają je przedsiębiorców, którzy od 15 czerwca tego roku zapłacą więcej za karty płatnicze, korzystanie z bankomatów, wewnętrzne przelewy internetowe oraz za prowizje przy kredytach. Prowadzący firmę z pewnością nie będą ze zmian zadowoleni.

Podwyżki od połowy czerwca b.r. będą obowiązywać zarówno dla tych, którzy nie prowadzą ksiąg rachunkych, jak i tych, którzy to robią. Więcej będą kosztować karty debetowe – podwyżka o 10 złotych (z 20 na 30 złotych) spotka tych, którzy będą chcieli posiadać MasterCard Business, MasterCard Business Debit PayPass oraz World Business MasterCard.
Przedsiębiorca będzie musiał także obowiązkowo wykonać cztery przelewy w miesiącu, aby nie ponosić kosztów z tytułu niekorzystania z karty. W ten sposób uniknie zapłacenia dodatkowych 6 złotych. Dotyczy to kart MasterCard Business, MasterCard Business Travel oraz MasterCard Business Debit PayPass.
Oprócz tego koszty z tytułu korzystania z usług banku poniesie przedsiębiorca za granicą. Wypłata gotówki poza granicami kraju będzie kosztować 4 proc. prowizji, tj. minimum 12 złotych (wcześniej było to 3 proc. i minimum 8 złotych). Zmiana nie obejmuje karty MasterCard Business Travel.

Zobacz także: Ile kosztuje wychowanie dziecka? Mamy najświeższe dane


Sektor MŚP (małych i średnich firm) w Aliorze poniesie wyższe koszty za wydanie dodatkowej karty – z 20 na 30 złotych. Za używanie karty debetowej miesięcznie zapłaci 3 zł. Prowizje za korzystanie z bankomatów Euronet oraz PlanetCash będą wynosić 2 zł od transakcji, w innych bankach – 3 proc. wartości wyciąganej gotówki, tj. minimum 5 złotych.
Przelewy internetowe również będą się mniej opłacać. Nieprowadzący ksiąg rachunkowych za każdy przelew zapłacą 50 groszy (z rachunkami wycofanymi z oferty banku: Zarabiającego, Efektywnego, Gotówkowego, FX i Inwestycyjnego). Prowadzący księgi również zapłacą za transakcje. Koszt 50 groszy nie ominie nawet zwykłych przelewów wewnętrznych. Choć wydaje się to mało, dla tych, którzy wykonują kilkadziesiąt przelewów miesięcznie – zmiana może mieć znaczenie. W skali roku kwota nabiera konkretnych wartości.

Sprawdź również: Najmłodsi parlamentarzyści - jakie mają majątki? [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]


Kredytobiorcy również nie będą radzi. Za sam fakt udzielenie kredytu zapłacą nie 50 złotych, a 100 złotych. Zmienią się także stawki prowizji oraz m.in. cena za opinię bankową – z 150 na 300 złotych; za opinię audytora – podwyżka będzie z 200 na 300 złotych.
Jakby nie patrzeć – to już trzecia podwyżka w Alior Banku w tym roku. Wcześniej dwukrotnie dotyczyła ona klientów indywidualnych, teraz – przedsiębiorców.

 

Źródło: /bankier.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: