SuperBiz wiadomości Allegro będzie bezpieczniejsze. Wprowadza kody SMS-owe

Allegro będzie bezpieczniejsze. Wprowadza kody SMS-owe

27.06.2017, godz. 17:32
Wystawiasz na Allegro?
foto: SHUTTERSTOCK

Popularny serwis aukcyjny zabezpiecza się przed hakerami. Do tej pory kilkukrotnie informowaliśmy już o podejrzanych mailach rozsyłanych przez cyberprzestępców czy wyłudzeniach, które nie ominęły stronę do robienia zakupów. Allegro chce ochronić użytkowników przed niebezpiecznymi procederami i wprowadza dodatkowe zabezpieczenie podczas logowania: kod SMS-owy. Po otrzymaniu wiadomości użytkownik będzie mógł zweryfikować swoją tożsamość, wpisując kod na stronie.

Weryfikacja konta za pomocą kodu jednorazowego, który wysyłany jest na telefon komórkowy to popularna metoda m.in. w bankowości elektronicznej. Po wpisaniu danych użytkownik będzie mógł potwierdzić czy to na pewno on, wpisując kilka cyfr, które dostanie w wiadomości SMS. To oznacza, że nawet jeśli ktoś wykradnie dane do logowania klienta lub sprzedawcy, nie zdoła zrobić za niego zakupów czy zrealizować zlecenia.

Zobacz także: Hakerzy opanowali Ukrainę. Zaatakowali banki, media i stronę rządową


Zamiast wpisywania za każdym razem kodu można również wybrać w ustawieniach opcje najczęściej wybieranych urządzeń i tu oznaczyć swój telefon komórkowy jako zweryfikowany. Gdy użytkownik będzie się na nim logował, nie będzie musiał podawać kodu.

Sprawdź również: Koniec z kosmicznymi cenami OC? Spadek kosztów się utrzymuje!


W planach serwisu jest wprowadzenie w przyszłości kolejnych systemów zabezpieczeń, m.in. chroniącego dane w przypadku gdy smartfon zostanie skradziony.

 

Źródło: /wirtualnemedia.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: