SuperBiz wiadomości Allegro wycofuje się z Niemiec

Allegro wycofuje się z Niemiec

29.03.2017, godz. 15:04
Wystawiasz na Allegro?
foto: SHUTTERSTOCK

Serwis aukcyjny Allegro, za pośrednictwem którego można sprzedać i kupić używane lub całkiem nowe rzeczy, próbował po polskim rynku, podbić rynek niemiecki. Krok ten okazał się jednak porażką, a od 5 kwietnia sąsiedzi nie będą się już mogli logować do serwisu.

Allegro.de dostępne było za granicą od początku czerwca zeszłego roku. Szybko jednak prawda wyszła na jaw - nie miało szans z największymi konkurentami na niemieckim rynku - eBay'em i Amazonem. W efekcie polska platforma ecommerce musiała porzucić plany podbicia rynku zakupów online na Zachodzie.

Zobacz także: Marks&Spencer znika z Polski. Wiemy, kiedy zamknie sklep w Złotych Tarasach

Allegro zdecydowało się na otwarcie swojego serwisu w niemieckiej wersji językowej z polskimi produktami, ponieważ porównywano ceny produktów sprzedawanych na całym świecie. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że tańsi są tylko Chińczycy. Cena nie była jednak kluczem do sukcesu. Jednym z powodów niepowodzenia mogły być wyższe ceny oferowane przez sprzedawców, które nie były zgodne z przelicznikiem walutowym. Dopiero w drugiej wersji serwisu Allegro samo przeliczało ceny aukcji ze złotówek na euro.

Sprawdź również: Ile zarabia absolwent po studiach? Zdziwisz się

Oferty były tłumaczone wprost z niemieckiego, więc tłumacz Google popełniał liczne błędy, co mogło dodatkowo zniechęcać niemieckich użytkowników. Wystawiono w sumie ok. 1,5 mln aukcji, nie wiadomo, ile z nich się sprzedało.

 

Źródło: spidersweb.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: