SuperBiz wiadomości Alma - kolejne zwolnienia grupowe

Alma - kolejne zwolnienia grupowe

08.11.2016, godz. 13:26
Alma jest na granicy bankructwa
foto: Facebook

Alma zapowiada kolejne zwolnienia grupowe. Spółka właśnie zgłosiła w urzędzie pracy zamiar zwolnienia kolejnych 383 pracowników. W ciągu kilku miesięcy z rynku zniknęła połowa placówek handlowych z logo Almy.

Alma coraz bliżej zniknięcia  z rynku. Na stronie spółki czytamy "W związku z planowanymi zwolnieniami, Spółka zawiadomiła w dniu 7 listopada  2016 roku właściwy urząd pracy o zwolnieniach kolejnych 383 pracowników. Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności".

Zobacz: Marks&Spencer odchodzi z Polski. Zwolni 351 pracowników

To kolejny krok do likwidacji znanej polskiej sieci handlowej. Już we wrześniu wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych, które maja objąć do 1321 pracowników. Spółka od kilku miesięcy likwiduje swoje placówki. Na początku lipca było 50 sklepów z logo Almy, a na koniec października było ich już o połowę mniej. I  wszystko wskazuje na to, że niebawem z rynku znikną kolejne punkty.

Zobacz: Lidl nie docenił "sprytu" Polaków. Miała być promocja, jest śmietnik

Kłopoty Almy narastają. 14 października wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku złożył zarząd Alma Market. Jednocześnie spółka podtrzymała złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: