SuperBiz wiadomości Alma zwalniała i nie wypłacała pensji pracownikom, a prezes zarobił 2,5 mln zł

Alma zwalniała i nie wypłacała pensji pracownikom, a prezes zarobił 2,5 mln zł

14.04.2017, godz. 13:25
Jerzy Mazgaj z żoną
Jerzy Mazgaj z żoną foto: © AKPA

1,47 mln zł w spółce dominującej i 1,03 mln zł w spółkach zależnych, czyli łącznie 2,5 mln zł – tyle w 2016 r. zarobił Jerzy Mazgaj, który do połowy listopada ub.r. pełnił funkcję prezesa zarządu firmy Alma Market, która w wyniku upadłości zwolniła ponad 2 tys. pracowników. Jak widać, nie dla wszystkich w firmie był to trudny rok.

Powyższe dane pochodzą z opublikowanych niedawno informacji o zarobkach kluczowych menedżerów firmy Alma Market. Jak podał portal innpoland.pl, wynagrodzenie Jerzego Mazgaja znacznie przewyższało zarobki innych członków zarządu i rady nadzorczej spółki.

Sprawdź także: Alma: byli pracownicy będą pikietować. Nie dostali zaległych pensji

Dla przykładu wiceprezes firmy Mariusz Wojdon w 2016 r. otrzymał łącznie 237 tys. zł – 136 tys. zł ze spółki dominującej i 101 tys. zł ze spółek zależnych. Zajmował on jednak stanowisko wiceszefa Almy Market tylko do 22 września 2016 r., a więc był krócej w zarządzie niż Jerzy Mazgaj.

Czytaj też: Właściciel Almy do zwolnionych pracowników bez pensji: "Też mam ciężką sytuację"

Więcej niż wiceprezes spółki zarobiła z kolei Barbara Mazgaj, która do połowy listopada zasiadała jako przewodnicząca w radzie nadzorczej. Jej wynagrodzenie w spółce dominującej wyniosło 124 tys. zł, zaś w spółkach zależnych 198 tys. zł.

Źródło: innpoland.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: