SuperBiz wiadomości Amazon podnosi pensję do 14 zł za godzinę

Amazon podnosi pensję do 14 zł za godzinę

22.07.2015, godz. 11:50
Amazon zatrudni w Polsce 6 tysięcy osób!
Wysyłanie paczek z płytami, ubraniami, filmami i innymi gadżetami to praca dla kilku tysięcy osób. foto: © European Union 2013 - EP

Ostatnio o Amazonie w Polsce zrobiło się głośno, po tym jak wyszło na jaw, że światowy gigant nie płaci polskim pracownikom za nadgodziny i źle rozliczał okres chorobowy. Teraz firma ogłosiła, że podniesie w swoich trzech centrach w Polsce, pensje do 14 zł na godzinę. Przedstawiciele Amazona przekonują, że nie jest to chęć zamazania złego wrażenia po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, a efekt globalnego, corocznego procesu przeglądu wynagrodzeń.

Koncern zatrudnia w Polsce ok. 6 tysięcy osób (na całym świecie ponad 154 tys. osób). W opinii Kerry'ego Persona, dyrektora ds. operacyjnych Amazon Polska dla PAP, dzięki decyzji firmy, wynagrodzenie pracowników wzrośnie nawet o kilkaset złotych miesięcznie.

Zobacz koniecznie: Poważne nieprawidłowości w Amazonie. Pracownicy bez zapłaty za nadgodziny

Pracownicy szczebla podstawowego otrzymają do 14 zł za godzinę brutto, a liderzy zespołów do 18 zł. Firma zapewnia, że podwyżki to efekt corocznego przeglądu płac prowadzonego we wszystkich oddziałach Amazona na całym świecie i nie ma nic wspólnego z żądaniami związków zawodowych.

Person oświadczył od początku 2015 r. z pracy rezygnuje tygodniowo średnio mniej niż 1 na 100 pracowników tymczasowych. Wśród tych zatrudnionych na etat ten współczynnik jest znacznie niższy.

"Nasi pracownicy pochodzą z miejscowości oddalonych nawet o 100 km od naszych centrów logistycznych. Przyciąganie kadr z tak daleka jest możliwe między innymi dlatego, że wszystkim naszym pracownikom zapewniamy bezpłatny i bezpośredni transport do pracy i z powrotem" - podał.

 

Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: