SuperBiz wiadomości Amazon robi Polakom "prezent". Darmowa wysyłka do Polski!

Amazon robi Polakom "prezent". Darmowa wysyłka do Polski!

29.11.2015, godz. 14:35
Amazon zatrudni w Polsce 6 tysięcy osób!
foto: © European Union 2013 - EP

To niezwykle ważna wiadomość dla kupujących w sieci z Polski. Światowy gigant w internetowej sprzedaży wprowadza darmową wysyłkę do naszego kraju. Choć Amazon nie ma jeszcze u nas swojego sklepu, to można zamawiać produkty z niemieckiej strony strony internetowej. Warunek? Zamówienie musi być warte co najmniej 49 euro (ponad 200 zł).

Choć Amazon posiada w Polsce trzy duże centra logistyczne (dwa z nich znajdują się w Bielanach Wrocławskich, a trzecie w Sadach Poznańskich), to amerykański potentat nie uruchomił jeszcze sklepu internetowego z polską domeną. Dlatego dla internautów pozostaje korzystanie choćby z sąsiedniego, niemieckiego odpowiednika.

Czytaj także: Podatek od marketów. Ile dokładnie zapłaci sklep w którym kupujesz?

Nowa oferta obejmuje produkty zamówione na amazon.de od 25 listopada. Jak podaje serwis, ulga obowiązuje przez najbliższe pół roku – do 24 maja 2016 r. Limit ceny 49 euro, która uprawnia do bezpłatnej dostawy do Polski, uwzględnia 23 proc. VAT-u (ceny na amazon.de zawierają niemiecki VAT – 19 proc.).

W przypadku produktów, które są tańsze niż wspomniany limit, koszty zwykłych przesyłek z zamówionym towarem do Polski wynoszą 5,50 euro za szt. oraz 0,60 euro za każdy kilogram. Tańsza jest dostawa płyt, gier i oprogramowania – 3,80 euro za szt. i 0,60 euro za kilogram.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: