SuperBiz wiadomości Amazon szuka 12 tys. pracowników sezonowych w Polsce

Amazon szuka 12 tys. pracowników sezonowych w Polsce

09.09.2016, godz. 13:28
Wyższe pensje w polskim Amazonie
foto: Materiały prasowe

Polskie oddziały Amazona poszukują pracowników sezonowych w związku ze wzmożonym okresem przedświątecznym. Dodatkowe 12 tys. osób zatrudnią dwa magazyny firmy pod Wrocławiem oraz jeden pod Poznaniem. Jak podaje rmf24.pl, ruszyła już rekrutacja.

centrów firmy pod Wrocławiem i jednego pod Poznaniem. Rekrutacja już trwa.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-amazon-rozpoczal-rekrutacje-jest-praca-dla-12-tysiecy-polako,nId,2264675#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Obecnie Amazon zatrudnia w Europie 40 tys. ludzi, z czego 5,5 tys. w Polsce. Jednak w okresie przedświątecznym, który w handlu oznacza w ostatnim kwartale roku wzmożoną pracę, potrzebuje dodatkowych kilku tysięcy osób do pracy. A konkretnie 12 tys. tymczasowych pracowników.

Zobacz także: Wyższe pensje w polskim Amazonie. Od września stawki wzrosną o 1-2 zł

Sezonowi pracownicy, którzy już są przyjmowani do pracy, będą zatrudnieni do końca grudnia. Za godzinę pracy otrzymają 15 złotych brutto i do 15 proc. premii za frekwencję i wynik danego centrum. Kandydaci będą mogli skorzystać także z pakietu dodatkowych świadczeń. To między innymi bezpłatny transport z okolicznych miejscowości do Wrocławia czy Poznania - podaje rmf24.pl.

Przedświąteczna praca może przełożyć się na dłuższe zatrudnienie w Amazonie. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało 2 tys. osób.

Rekrutacja prowadzona jest w internecie - www.pracujwamazon.pl - i w specjalnych infokioskach, które pojawiły się we Wrocławiu i Poznaniu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: