SuperBiz wiadomości Ameryka wybrała Donalda Trumpa. Dolar traci do złotówki [REAKCJE NA RYNKACH]

Ameryka wybrała Donalda Trumpa. Dolar traci do złotówki [REAKCJE NA RYNKACH]

09.11.2016, godz. 09:53
FRANK DOLAR EURO KURS PIENIADZE KREDYT
foto: SHUTTERSTOCK

Wybory w USA odbijają swój ślad na światowych giełdach. Traci głównie amerykański dolar, także w stosunku do polskiej złotówki. Rynek w Stanach Zjednoczonych reaguje podobnie jak w Londynie po ogłoszeniu wyników referendum ws. Brexitu.

- Amerykańska waluta jest wyprzedawana na fali niepewności i przerażenia rynków wygraną republikańskiego kandydata. Rosną ceny obligacji amerykańskich i złota - informuje "Business Insider Polska".

Zobacz koniecznie: Wybory w USA. Donald Trump nowy prezydentem Ameryki [WYNIKI GŁOSOWANIA, ZDJĘCIA]

Jednak euro i frank szwajcarski zyskują w stosunku do polskiej waluty. Co jest złą wiadomością dla kredytobiorców w obcej walucie. Frank kosztuje już 4,02 zł, a euro 4,34 zł.

Mocno traci również meksykańskie peso, które odnotowało spadek rzędu 12 proc. A to za sprawą ostrej wyborczej retoryki Donalda Trumpa względem południowego sąsiada USA, od którego nowy gospodarz Białego Domu chce się odgrodzić potężnym murem.

Na wartości zyskuje też złoto, które uważane jest wśród inwestorów za bezpieczną przystań. W ciągu kilku minut giełdowa wycena kruszcu podskoczyła o 4 proc. z 1270 do 1327 dol. za uncję.

 

Źródło: "Puls Biznesu", Business Insider Polska

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: