SuperBiz wiadomości Amerykanie oszaleli?! Kolejna oferta pracy marzeń z podróżami i piwem w tle

Amerykanie oszaleli?! Kolejna oferta pracy marzeń z podróżami i piwem w tle

01.08.2016, godz. 13:52
Czechy – imprezy dla piwoszy
foto: Materiały prasowe

Jeśli jesteście stałymi czytelnikami naszego portalu, na pewno pamiętacie, jak w marcu tego roku opisywaliśmy ofertę pracy marzeń z USA. Polegała ona na tym, że sieć tawern z Florydy wyśle troje szczęśliwców na 4-miesięczną wycieczkę po Ameryce, aby degustowali piwo, za co dostaną całkiem przyzwoite pieniądze. Okazuje się, że nie była to wyjątkowa akcja. Właśnie pojawiła się podobna oferta pracy, tym razem opublikowana przez renomowany instytut edukacyjno-badawczy Smithsonian. Na czym polega ich propozycja?

Departament Historii i Żywności instytutu ogłosił, że szuka kandydata na stanowisko degustatora piwa, który będzie podróżował po USA i opisywał historię amerykańskiego browarnictwa. Wyłoniony w postępowaniu pracownik ma dostawać 64,7 tys. dolarów (ok. 250 tys. zł) rocznie, a prócz picia piwa do jego obowiązków będzie należało poznawanie historii browarów, przygotowywanie artykułów i wystaw. Na brak zajęcia zatrudniony na pewno nie będzie narzekał – w Stanach jest ok. 4,3 tys. zakładów produkujących piwo.

ZOBACZ TEŻ: Poznaj szczegóły opisywanej we stępie oferty z marca

Niestety, oferta nie jest skierowana do wszystkich. Aby wysłać CV, trzeba mieć dyplom z ekonomii, nauk o żywności, kulturoznawstwa lub historii. Mimo wyśrubowanych wymagań zainteresowanie ofertą jest przeogromne. Ofertę instytutu przeczytało kilkaset tysięcy osób, wpłynęło mnóstwo zgłoszeń. Na tyle dużo, że ogłoszenie zdjęto ze strony!  Według początkowych założeń możliwość złożenia aplikacji miała istnieć do 10 sierpnia.

Źródło: businessinsider.com.pl, foxnews.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: