SuperBiz wiadomości Andrzej Duda o Etiopii. To ląd z potencjałem

Andrzej Duda o Etiopii. To ląd z potencjałem

08.05.2017, godz. 10:14
Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

Andrzej Duda wybrał się na trzydniową wizytę do Etiopii. Stamtąd namawia naszych przedsiębiorców do zainteresowania się perspektywicznymi rynkami afrykańskimi. W czasie tej wizyty wybiera się m.in. do montowni traktorów Ursus w Adamie.

Wizyta w Etiopii to okazja do rozpropagowania programu dla polskiego biznesu GoAfrica. - Chciałbym, żeby w ramach tego programu jak najwięcej polskich przedsiębiorców zainteresowało się rynkiem afrykańskim, ponieważ są to olbrzymie państwa o wielkim potencjale - powiedział Andrzej Duda.

Zobacz również: URSUS podbija Afrykę. Nie uwierzysz, że to polska reklama! [WIDEO]

Polskie firmy na czarnym lądzie
Prezydent zaznaczył, że Ursus, którego montownię w Adanie odwiedził, mógł działać na terenie Etiopii dzięki międzyrządowemu porozumieniu z 2013 roku między oboma krajami. Po to, by projekt mógł być realizowany, uruchomione zostały nawet specjalne linie kredytowe. Powiedział też, że to nie jedyna Polska firma działająca w Etiopii. Wspomniał też Asseco, które podpisało kontrakt na modernizacje etiopskiej energetyki.

Przede wszystkim gospodarka
W czasie trzydniowej wizyty Andrzej Duda spotka się z prezydentem Etiopii Mulatu Teshome Wirtu i premierem Hailemariamem Desalegnem, by porozmawiać o gospodarce. Weźmie też udział w zamknięciu konferencji "Polska-Etiopia partnerzy gospodarczy". To nie jedyny cel wizyty polskiego prezydenta. W środę spotka się on z przedstawicielami Unii Afrykańskiej i będzie rozmawiał m.in. na temat poparcia krajów Afryki dla kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-19.

 

źródło: money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: