SuperBiz wiadomości Andrzej Duda: Z nierozkradzionych pieniędzy z VAT będzie na 500 Plus

Andrzej Duda: Z nierozkradzionych pieniędzy z VAT będzie na 500 Plus

20.04.2017, godz. 13:04
Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

- Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane, lukę VAT udało się zmniejszyć o 40 proc. - powiedział prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Obornik w Wielkopolsce. Polityk podkreślił, że dzięki ograniczeniu luki w podatkach "będzie można dalej płacić 500 Plus".

- Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane, lukę VAT udało się zmniejszyć o 40 proc. - to niezwykle ważne, to m.in. dzięki tym pieniądzom będzie można dalej płacić 500 Plus - podkreślił prezydent Andrzej Duda w środę w Obornikach.

Zobacz również: Szokujące zakupy urzędników prezydenta. Krzyże, różańce, mięso i młot wyburzeniowy

Jak zaznaczył szczególnie wyraźnie widoczne po 1989 r. było to, że w Wielkopolsce "ludzie radzą sobie rzeczywiście dobrze". - Mogę państwa zapewnić, że pozostała część Polski zawsze trochę Wielkopolsce tej zaradności, tej umiejętności zazdrościła - dodał prezydent.

Duda podkreślił, że w Wielkopolsce funkcjonuje obecnie wiele inwestycji, w tym wielkich inwestycji zagranicznych. - Mnie jako prezydenta to bardzo cieszy, to dobrze, że inwestorzy z zagranicy przyjeżdżają, że inwestują w Polsce, że tym samym dają ludziom pracę i że podatki spływają w związku z tym do polskiego budżetu - mówił.

Sprawdź koniecznie: Duda podpisał budżet wiedząc, że może być nielegalny. Opinię wydał prawnik Lecha Kaczyńskiego

Prezydent ocenił również, że poprzedniej koalicji PO-PSL przez 8 lat rządów nie udało się ukończyć drogi S11, jednak - jak zaznaczył - "może teraz, w najbliższych latach tę wielką inwestycję uda się przeprowadzić". Dodał, że droga S11 "jest bez wątpienia niezwykle potrzebna nie tylko Obornikom".  Ona jest potrzebna całej tej części Polski, komunikacji pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem i dalej na północ Polski jako okno na świat - powiedział.

 

Źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: