SuperBiz wiadomości Antoni Macierewicz: Nie zgodzimy się na zakup Caracali

Antoni Macierewicz: Nie zgodzimy się na zakup Caracali

29.09.2015, godz. 12:54
Antoni Macierewicz
foto: se.tv

- Zakup pięćdziesięciu śmigłowców za 13 miliardów złotych, z czego co najmniej dwadzieścia maszyn ma być w całości wyprodukowana we Francji – to skandal - komentuje w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” poseł Antoni Macierewicz z PiS. Polityk dodał, że nowy rząd nie zgodzi się na zakup Caracali.

Macierewicz krytykuje decyzję rządu Ewy Kopacz w sprawie przetargu na śmigłowce wielozadaniowe i wybory francuskiego Caracala, produkowanego przez Airbusa. - W armii francuskiej lata zaledwie 15 Caracali – widać opinie wygłaszane przez Francuzów nijak się mają do decyzji podejmowanych na użytek ich armii - przekonuje poseł.

Zobacz również: Skąd Ryszard Petru i Nowoczesna zebrały 2 mln zł na kampanię

- Ten przetarg to skandaliczna sprawa, która pokazuje moralną korupcję decydentów w naszej armii. Decyzja o zakupie Caracali ma charakter polityczny, nie realizuje potrzeb wojska, za to niesie katastrofę dla polskiego przemysłu zbrojeniowego i polskich finansów. 13 mld zł wydane we Francji, a zabrane polskiemu przemysłowi obronnemu, polskim pracownikom, inżynierom i konstruktorom – to skandal - stwierdził Macierewicz.

Członek partii Jarosława Kaczyńskiego dodał, że "my będziemy mogli co najwyżej domalować na nich szachownicę i to będzie cały wkład polskiego przemysłu lotniczego". - Bez względu na to, czy będziemy w opozycji, czy po wyborach Prawo i Sprawiedliwość będzie odpowiadało za decyzje rządu – na ten zakup się nie zgodzimy. On jest dla Polski niekorzystny - podsumował Macierewicz.

 

 

Źródło: "DGP"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: