SuperBiz wiadomości Aplikacja do Loterii Paragonowej. MF: Korzystasz na własną odpowiedzialność!

Aplikacja do Loterii Paragonowej. MF: Korzystasz na własną odpowiedzialność!

20.06.2016, godz. 14:06
Opela Astra - Loteria Paragonowa
Opla Astrę można wygrać co miesiąc w Loterii Paragonowej. Fot. mf.gov.pl foto: Super Express

Jeżeli natknęliście się w sieci na aplikacje na smartfon, które ułatwiają wzięcie udziału w Loterii Paragonowej, korzystacie z nich na własną odpowiedzialność – informuje Ministerstwo Finansów. Nie używa wprawdzie sformułowania, że uruchomienie aplikacji to próba oszustwa, ale jasno oświadcza, że nie jest ich autorem.

Loteria Paragonowa ruszyła 1 października zeszłego roku. Celem jej zorganizowania jest uświadomienie Polakom, że podczas zakupów zawsze powinni prosić sprzedawców o wystawienie paragonu fiskalnego, co przyczynia się do walki z szarą strefą. W zamian za wzięcie kwitka i zarejestrowanie go na oficjalnej stronie internetowej loterii, można wygra atrakcyjne nagrody – samochody, tablety i laptopy.

ZOBACZ TEŻ: Ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa. Możesz wygrać auto za zakupy za 10 zł

Wpisywanie danych z paragonu może jednak wydawać się kłopotliwe uczestnikom gry. Aby przyspieszyć ten proces, powstają aplikacje, które umożliwiają sfotografowanie dowodu zakupu i automatyczne przepisanie zeń danych do formularza. Aplikacje przechowują dane użytkownika takie jak numer telefonu czy adres mailowy. Czy może to być próba wyłudzenia danych? Tak kategorycznie resort finansów się nie wypowiada.

ZOBACZ TEŻ: Jak wygrać auto w Loterii Paragonowej [WYJAŚNIAMY]

„W związku z informacjami o aplikacjach mobilnych służących do rejestracji paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej, Ministerstwo Finansów i Unique One, organizator loterii, informują, że nie opracowały takich aplikacji i nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody poniesione na skutek korzystania z nich” - czytamy jednak w komunikacie prasowym Ministerstwa Finansów, które przypomina jednocześnie, że, aby wziąć udział w loterii, jedyną oficjalną drogą jest rejestracja paragonu na stronie internetowej: www.loteriaparagonowa.gov.pl.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: