SuperBiz wiadomości Atak w Berlinie: kierowcy ciężarówek nie czują się bezpieczni

Atak w Berlinie: kierowcy ciężarówek nie czują się bezpieczni

20.12.2016, godz. 17:03
Wszędzie były ciała i krew! Szokujące relacje ŚWIADKÓW zamachu w Berlinie
Wszędzie były ciała i krew! Szokujące relacje ŚWIADKÓW zamachu w Berlinie foto: AP

Kwestia bezpieczeństwa kierowców ciężarówek to temat, który pojawił się po ataku w Berlinie. - Kierowcy ciężarówek czują się zagrożeni. Konieczne są zmiany w przepisach dotyczących czasu pracy kierowców zawodowych - uważa Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska.

Maciej Wroński, przewodniczący Związku na antenie Polskiego Radia zaapelował m.in. o monitorowanie miejsce postoju ciężarówek. Podkreślił, że polski kierowca, który padł ofiarą zamachowca w Niemczech, musiał trzymać się sztywnych reguł czasu pracy. Jeśli chciałby odjechać w bezpieczne miejsce, czekałyby go kary za przekroczenie czasu pracy. Podał przykłady sytuacji, w których kierowcy otrzymywali wysokie kary nawet za przeparkowanie samochodu na parkingu, aby umożliwić wyjazd innemu pojazdowi.

Zobacz także: Polak i Niemiec walczą wspólnie z Brukselą. Chodzi o płacę minimalną w transporcie

Wroński dodał, że na wielu parkingach kierowcy ciężarówek nie mogą czuć się bezpiecznie. Dochodzi do napadów, a policja dociera na miejsce za późno. Podał przykład napadu na parkingu przy autostradzie A2 w okolicach Pruszkowa. Kierowca zamknął się w kabinie ciężarówki i wzywał policję. Zanim jednak patrol dojechał na miejsce, przestępcy rozładowali całą naczepę i uciekli z towarem. Dlatego kierowcy chcieliby ochrony lub monitoringu takich miejsc postoju.

Źródło: tvn24bis.pl, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: