SuperBiz wiadomości Szydło: "Przez rządy PO-PSL Polacy stracili 340 mld zł". Audyt rządów Tuska i Kopacz

Szydło: "Przez rządy PO-PSL Polacy stracili 340 mld zł". Audyt rządów Tuska i Kopacz

11.05.2016, godz. 09:32
Ministrowie 2007-2015
Aleksander Grad foto: SE/EAST NEWS

- Obywatele najlepiej ocenili wasze rządy w październiku. Obywatele najlepiej dokonali rozliczenia - powiedziała premier Beata Szydło w sejmie w wystąpieniu początkującym prezentację 8-letnich rządów PO-PSL. Zdaniem szefowej rządów, "osiem ostatnich lat to czas, kiedy politycy rządzącej koalicji za nic nie brali odpowiedzialności". Wynik audytu zostanie jednak przedstawiony tylko w formie ustnej, a nie jednego dokumentu.

Audyt rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, partia rządząca zapowiadała jeszcze w lutym. Wówczas wspomniał o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński. W marcu powtórzyła to premier Beata Szydło. Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział dziś w radiowej Jedynce, że "audyt rządów Platformy Obywatelskiej będzie dotyczył głównie sfery finansowej". Posłowie opozycji domagają się przełożenia audytu na przyszły tydzień i przedstawienia go wcześniej w formie pisemnej.

Zobacz również: Tylko u nas! Mamy audyt działań rządów PO-PSL w ministerstwie sportu

- Jeżeli chodzi o audyty, to będziemy na bieżąco przedstawiali informacje, które są w nich zawarte. Część z tych informacji musimy przeanalizować, dlatego że one być może wymagają jakiegoś uzupełnienia czy doprecyzowania. Być może powinniśmy zainteresować odpowiednie instytucje państwa tymi danymi - stwierdziła w marcu premier Szydło.

We wtorek rano na antenie TVP Info o zapowiadanym audycie mówiła też Beata Kempa z PiS. - Bilans pracy poprzedniego rządu jest przerażający. Według niej skala zaniedbań z czasów koalicji PO-PSL sięga nawet miliardów złotych. Jak stwierdziła: - To był grosz publiczny, z którym poprzedni rząd miał obowiązek się liczyć.

Czytaj koniecznie: Beata Szydło odłożyła w 2 miesiące 60 tys. zł [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Posłowie m.in. PO i Nowoczesnej domagają się przełożenia prezentacji wyników audytu na przyszły tydzień i przedstawienia go wcześniej w formie pisemnej.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przesłała dziś do sejmu pismo w którym wyjaśnia, że wyniki audytu zostaną przedstawione jedynie w formie... ustnej. Zatem opinia publiczna nie zobaczy gotowego dokumentu, który miałby podsumować 8 lat rządów koalicji PO-PSL.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: