SuperBiz wiadomości Autostrady poczekają na budowę

Autostrady poczekają na budowę

22.07.2016, godz. 13:42
Autostrada A4, odcinek Kraków - Katowice
Autostrada A4, odcinek Kraków - Katowice foto: EAST NEWS

Autostrada A4  jest już gotowa. Jednak to jedyna dokończona autotrada biegąca od granicy do granicy Polski. A1 i A2 jeszcze długo poczekają na pełną realizację.

Choć odcinek A4 między Rzeszowem a Jarosławiem wciąż jest w budowie, to oficjalnie udostępniono go już kierowcom. Wszystko ma być zrobione do połowy października. Trasa, którą pokonywano w ciągu godziny będzie można przejechać w ciągu 20 minut. To spory zysk.

Jednak A4 między Jarosławiem a Rzeszowem to ostatni tak długi odcinek nowej drogi udostępniony w tym roku. Na rozbudowę pozostałych autostrad poczekamy wiele lat.

Zobacz: Co będzie z e-papierosami? Zakaz sprzedaży w sieci i reklamy

Autostrada z południa na północ (A1) wciąż ma dużą dziurę pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Pyrzowicami. A2 (autostrada wschód-zachód przez Warszawę) też ma braki. Z Niemiec do Warszawy dojedziemy nią bez większych problemów, ale dalej już jest to niemożliwe. Wybudowanie odcinka wschodniego zajmie zapewne jeszcze wiele lat.

Ministerstwo Rozwoju  ostrzegało, że obecny rząd przejął po ekipie PO przeskalowany program dróg. I teraz  nie wiadomo, co z tym fantem zrobić, czy zaniechać budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu czy realizować program po kosztach.

Zobacz: Biedronka ma specjalną ofertę na Światowe Dni Młodzieży

Obecnie mamy w Polsce 1632 km autostrad i 1497 km dróg ekspresowych. Docelowo  mamy mieć blisko 2 tys. km autostrad i ponad 5 tys. km. ekspresówek.

Źródło: money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: