SuperBiz wiadomości Awantura o Cristiano Ronaldo na lotnisku na Maderze

Awantura o Cristiano Ronaldo na lotnisku na Maderze

29.03.2017, godz. 12:13
Legia Warszawa - Real Madryt, Cristiano Ronaldo
foto: EAST NEWS

Cristiano Ronaldo cieszy się w rodzinnej Portugalii ogromną popularnością. Rodacy postanowili nazwać jego imieniem lotnisko na Maderze. Pomysł ten wywołał jednak ostrą awanturę pomiędzy autonomicznym rządem wyspy a przedstawicielami rządu w Lizbonie.

Sprawa dotyczy lotniska w Funchal, z którego pochodzi gwiazdor Realu Madryt. W mieście znajduje się już pomnik Cristiano Ronaldo, muzeum poświęcone piłkarzowi oraz plac na jego cześć.

Zobacz również: Cristiano Ronaldo najlepiej zarabiającym piłkarzem. Tuż za nim Messi

Dziennik "Publico" informuje rząd w Lizbonie nie jest przychylnie nastawiony do pomysłu zmiany nazwy Lotniska Madery na Lotnisko Madery im. Cristiano Ronaldo. Gazeta ustaliła, że socjalistyczny gabinet Antonio Costy za pośrednictwem ministerstwa planowania i infrastruktury zażądał już wyjaśnień w tej sprawie od spółki ANA, operatora portu lotniczego w Funchal.

Podobnego zdania ma być prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa. Według tygodnika "Expresso" próbował on odwieść piłkarza od zamiaru udostępnienia nazwiska na rzecz portu lotniczego.

W poniedziałek negatywnie o zaplanowanej na środę uroczystości zmiany nazwy lotniska wypowiedział się portugalski dyplomata Francisco Seixas da Costa, według którego lotnisko w Funchal powinno nosić nazwę długoletniego premiera autonomicznego rządu Madery Alberto Joao Jardima. Dyplomata, który w przeszłości był sekretarzem stanu w rządzie Antonio Guterresa, obecnego sekretarza generalnego ONZ, stwierdził, że nazwisko piłkarza lepiej pasuje do stadionu. Pomysł zmiany nazwy lotniska uznał za "niesprawiedliwy i śmieszny".

Czytaj koniecznie: Cristiano Ronaldo podejrzany o oszustwo podatkowe jak Messi i Neymar? Miał ukrywać 150 mln euro

Z opinią tą polemizuje lizboński ekonomista Miguel Monteiro, podkreślając, że Ronaldo zasługuje na honory. Dodał, że właśnie portugalska dyplomacja jest jednym z największych beneficjentów nazwiska piłkarza. Także szef autonomicznego rządu Madery Miguel Albuquerque uważa, że zmiana nazwy lotniska przyniesie tej wyspie same korzyści, a wszelka polemika jest nieuzasadniona.

Ronaldo to obecnie jeden z najlepiej znanych Portugalczyków na świecie. Zawodnik - wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji Portugalii, zdobył w zeszłym roku mistrzostwo Europy. W swoim dorobku Ronaldo posiada m.in. cztery tytuły Złotej Piłki, przyznawane najlepszemu piłkarzowi na świecie.

 

Źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: