SuperBiz wiadomości BA: Henryk Baranowski będzie nowym prezesem PGE

BA: Henryk Baranowski będzie nowym prezesem PGE

03.03.2016, godz. 15:27
Podsekretarz Stanu Henryk Baranowski
Podsekretarz Stanu Henryk Baranowski foto: msp.gov.pl

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Henryk Baranowski ma objąć stanowisko nowego prezesa Polskiej Grupy Energetycznej - donosi nieoficjalnie BiznesAlert.pl. Menadżer złożył już stosowne dokumenty. Baranowski ma zastąpić Marka Woszczyka, który złożył dymisję w środę.

Jak wynika z informacji zebranych przez portal wyborcza.biz, Baranowski będzie mógł objąć stanowisko w PGE dopiero na początku kwietnia, ponieważ właśnie wtedy upływa jego zakaz konkurencji z Alstom Power Polska, gdzie pracował jako dyrektor. W środę, 2 marca z fotela prezesa zrezygnował Marek Woszczyk. Wraz z nim odszedł Grzegorz Krystek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych i handlu. Obaj pożegnają się ze stanowiskami 30 marca.

Zobacz koniecznie: Pożyczyła Kaczyńskiemu 200 tys. zł i trafiła do rady nadzorczej PGE

Henryk Baranowski (rocznik 1966) z wykształcenia jest inżynierem - ukończył Politechnikę Warszawską, na Wydziale Elektrycznym o specjalizacji elektroenergetyka. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania finansami przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej, zarządzania przedsiębiorstwami elektroenergetycznymi na Politechnice Warszawskiej oraz Executive MBA, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, HEC School of Management, London Business School and Norwegian School of Economics and Business Administration.

W latach 1990-2001 był związany ze spółką Polskie Sieci Elektroenergetyczne, gdzie doszedł do stanowiska dyrektora pionu telekomunikacji i informatyki. Od 2001 do 2006 r. był prezesem zarządu Polskich Sieci Elektroenergetyczne-Info, a następnie – do 2008 r. wiceprezesem spółki PGE Polska Grupa Energetyczna. Współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami związanymi z sektorem energetycznym. Był również członkiem zarządu i dyrektorem centrum analiz Portalu Organizacji Pozarządowych NGO. Od 2013 r. pracował jako dyrektor w Alstom Power Polska.

Zasiadał w radach nadzorczych spółek PGE Energia, Polkomtel, PSE-Operator oraz Tel-Energo. Był także członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.
Brał udział w pracach organizacji międzynarodowych, m.in. Management Committee Eurelectric oraz Network of Experts of Information Technologies Eurelectric. 20 listopada 2015 powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

 

 

Źródło: BiznesAlert.pl, Wyborcza.biz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: