SuperBiz wiadomości Bank instruuje, jak tanio wykorzystywać stażystów?

Bank instruuje, jak tanio wykorzystywać stażystów?

24.07.2017, godz. 16:42
Bank Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska foto: Super Express

Szokujące informacje na temat rzekomej polityki kadrowej państwowego Banku Ochrony Środowiska opublikowała „Gazeta Wyborcza”. Według ustaleń dziennika, BOŚ rozesłał części swoich pracowników prezentację, z której wynika, że uważa zatrudnionych starszych niż 30-letni za mało efektywnych, obawia się ponadto kosztów związanych z przechodzeniem na emeryturę najstarszych pracujących. Remedium na to miałoby być pozyskiwanie stażystów, którzy przyjdą pracować do banku za darmo! BOŚ odpiera powyższe zarzuty.

Bank twierdzi, że choć wspomniana prezentacja faktycznie istnieje i faktycznie trafiła do pracowników, to ujawnione informacje są wyrwane z kontekstu, bowiem nie towarzyszy im komentarz, który był wygłaszany podczas spotkania, na którym prezentacja była wygłaszana. Bank zarzeka się, że w żaden sposób nie zamierza wymieniać kadr na niegenerujących wydatków stażystów. Tych, rzecz jasna, chce pozyskiwać, ale nie kosztem innych pracowników.

ZOBACZ TEŻ: Lech Poznań szuka „darmowych frajerów”? Proponuje bezpłatny staż

BOŚ mówi też o chęci zatrzymania stażystów u siebie, a więc zakładać należy, że nie pracowaliby oni za darmo. Tymczasem wśród starszych pracowników banku zapanował popłoch. Krążą plotki, że wymiana kadr już się rozpoczęła, wiele osób czuje się urażonych. Pracownikom nie podoba się, że zostali ocenieni w prezentacji grupowo na podstawie obserwacji zewnętrznej firmy, nie zaś indywidualnie przez przełożonych. Bank uspokaja jednak, że żadnych powodów do paniki nie ma.

Źródło: wyborcza.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: