SuperBiz wiadomości Bank kusi uczniów. Masz dobrą średnią? Dostaniesz premię

Bank kusi uczniów. Masz dobrą średnią? Dostaniesz premię

09.06.2017, godz. 12:58
Uczniowie na egzaminie
foto: SHUTTERSTOCK

Banki mają pomysł, jak przyciągnąć do siebie młodych i zdolnych studentów. Chcą nagradzać dodatkowo tych, którzy będą mieć znaczną sumę na koncie i średnią przynajmniej 4,75. Za bycie „bogatym prymusem" uczeń ma dostać extra nawet do 200 złotych oraz bon podarunkowy do App Strore lub Google Play na 100 złotych. Opłaca się?

Mobilizowanie dzieci do nauki za pomocą pieniędzy można oceniać różnie – jedni mogą potępiać takie podejście do wychowania, inni rodzice stwierdzą, że najważniejszym jest, że przynosi efekty. Toyota Bank wpadł na pomysł, jak przyciągnąć do siebie młodych (aczkolwiek przypuszczalnie – z bogatych domów) klientów od 13. roku życia. Bank daje bowiem dodatkową premię za wysoką średnią i aktywa na koncie.

Zobacz także: Złodzieje szantażują CD Projekt. Żądają okupu za wykradzione pliki

Warunków do spełnienia, aby dostać 150-200 złotych ekstra jest kilka: po pierwsze trzeba wysłać mailowo zdjęcie lub skan dwóch stron świadectwa oraz informację o średniej do placówki banku do 7 lipca. Konto „Click" zarezerwowane jest także dla tych, którzy osiągnęli średnią przynajmniej 4,75 do 4,99. Wtedy otrzymują oni podwojenie odsetek od pieniędzy, które młody klient ma na koncie. Jeśli będzie miał powyżej 5,0 – instytucja potroi odsetki. To daje przy niższej średniej dodatkowe 100 złotych, a przy wyższej – 200 złotych. Haczykiem jest jedynie fakt, że odsetki bank podwaja lub potraja za ostatni kwartał przed końcem roku szkolnego.

Bank oprócz promocji „Bonus dla najlepszych" ma także darmowe przelewy przez internet i trzy bezpłatne wypłaty z bankomatu. Za kartę trzeba co miesiąc zapłacić 1 złotych.

Sprawdź również: Minister cyfryzacji Anna Streżyńska ostrzega: za brak roamingu zapłacą klienci!

Bonusy zależą także od stanu konta – im więcej pieniędzy zgromadzonych na rachunku, tym większa premia. Przy kwocie 5 tys. zł odsetki wyniosą 100 złotych, premia 50 zł (przy średniej 5,0). Prymusi z „czerwonym paskiem" i ze średnią od 4,75 mogą także otrzymać bon od App Store lub Google Play za 100 złotych, jeśli wcześniej przez 3 miesiące płacili kartą za przynajmniej 200 złotych co miesiąc.

 

Źródło: GW

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: