SuperBiz wiadomości Bank Pocztowy ma nowego prezesa. Został nim Sławomir Zawadzki

Bank Pocztowy ma nowego prezesa. Został nim Sławomir Zawadzki

22.09.2016, godz. 15:33
Sławomir Zawadzki
foto: Materiały prasowe

Na posiedzeniu 21 września 2016 r. Rada Nadzorcza Banku jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie powołania Sławomira Zawadzkiego na Prezesa Zarządu Banku Pocztowego.

Sławomir Zawadzki obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S.A. 21 września 2016 r.

Wcześniej, od 1 lipca 2016 r. w Banku Pocztowym pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu, nadzorując Obszar Zarządzania Strategicznego i Informatyki.

Zobacz też: Zabraknie pieniędzy na 500+? Rząd ma problem nie tylko z podatkiem handlowym

Z sektorem finansowym Sławomir Zawadzki związany jest od wielu lat, ostatnio jako Wiceprezes Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A. Wcześniej, w latach 2007-2011 Doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego i Wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej NBP oraz reprezentant banku centralnego w Radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Od 1998 do 2001 r. Wiceprezes ds. Finansowych Banku Pocztowego S.A. Kierował także Zespołem ds. Współpracy z Zagranicznymi Instytucjami Finansowymi w PKO BP oraz Działem Finansowym Korporacji Brokerów Ubezpieczeniowych Protektor S.A.

Sławomir Zawadzki jest absolwentem studiów doktoranckich w dziedzinie ekonomii w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej, studiów MBA Wydziału Zarządzania Biznesem w Uniwersytecie Wisconsin (USA) oraz Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W latach 1995-96 był stypendystą Kongresu Stanów Zjednoczonych w ramach East Central European Scholarship Program administrowanego przez Uniwersytet Georgetown (Waszyngton, USA).

 

Źródło: Bank Pocztowy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: