SuperBiz wiadomości Banki ustawiają mobilne bankomaty

Banki ustawiają mobilne bankomaty

05.06.2017, godz. 14:59
PIENIĄDZE KARTA BANKOMAT PLATNOŚĆ TELEFONEM SKARBONKA
foto: SHUTTERSTOCK

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Wciąż w wielu turystycznych miejscowościach może być kłopot z płaceniem kartą (np. na straganach z pamiątkami czy na plaży). Banki chcąc ułatwić życie swoim klientom, ustawią mobilne bankomaty.

Bank PKO BP w tym sezonie  udostępni 17 mobilnych bankomatów. Osiem maszyn już działa, m.in. na Helu, we Władysławowie, Łebie, Mielnie i Świnoujściu. Kolejne 9 będzie działać w drugiej połowie czerwca. Urządzenia te będą funkcjonowały do końca września bądź w zależności od tego, jak sezonowo będzie występowało zapotrzebowanie na gotówkę.

Zobacz: Rosną ceny w supermarketach i dyskontach

Takie mobilne bankomaty są potrzebne. Okazuje się bowiem, że aż ponad 90 proc. Polaków, którzy mają konto w banku, korzysta z wydanej do niego karty płatniczej. Dwie trzecie przynajmniej okazjonalnie korzysta z płatności zbliżeniowych. Zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś zapomni wziąć gotówkę na urlop i może mocno się zdziwić, gdy na miejscu będą kłopoty z płatnością kartą. Aby do takich sytuacji nie dochodziło, banki na sezon wakacyjny ustawiają mobilne bankomaty.

Źródło: newseria.pl

tagi: bankomat
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: