SuperBiz wiadomości Beata Szydło straci posadę? Bukmacherzy stawiają, że zastąpi ją Morawiecki

Beata Szydło straci posadę? Bukmacherzy stawiają, że zastąpi ją Morawiecki

18.04.2016, godz. 14:01
Mateusz Morawiecki z Beatą Szydło
Mateusz Morawiecki z Beatą Szydło foto: EAST NEWS

Według medialnych spekulacji, wkrótce może dojść do zmiany sterów w rządzie. Ze stanowiskiem ma pożegnać się Beata Szydło, a zdaniem bukmacherów, jej następcą będzie wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Według analityków firmy Unibet, jego szanse na przejęcie schedy po premier Szydło określono kursem 5/4 (przy stawce 1 zł wygrana może wynieść 2,25 zł).

Polityczne spekulacje na temat zmiany na stanowisku premiera zainteresowały również firmy bukmacherskie. Unibet szacuje, że szansa na dymisję premier Beaty Szydło wynosi 57/100 (potencjalna wygrana 1,57 zł przy stawce 1 zł). Wariant, że utrzymany zostanie dotychczasowy status quo wyliczono natomiast na 5/4 (2,25 zł za każdą złotówkę).

Czytaj też: Mateusz Morawiecki nie jest już bezpartyjny. Wicepremier wstąpił do PiS

Głównym kandydatem na nowego premiera londyńska firma widzi w Mateuszu Morawieckim. Informuje o tym również dzisiejsza "Rzeczpospolita". Zdaniem informatorów dziennika zbliżonych do władz PiS, Morawiecki zdaje się wierzyć, że w przypadku zmian personalnych, to on ma największą szansę na objęcie urzędu premiera.

Przypomnijmy, że były prezes BZ WBK, niedawno wstąpił formalnie w szeregi PiS i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci obecnego gabinetu. Za innego faworyta na nowego premiera Unibet uważa wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego – profesora Piotra Glińskiego.  Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego scenariusza określono na 21/10  (potencjalna wygrana przy stawce 1 zł – 3,10 zł).

Szanse wynoszące 8/1 (potencjalna wygrana 9 zł przy stawce wynoszącej 1 zł) wskazują natomiast, że na polityczny awans nie powinien liczyć Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

 

Źródło: materiały prasowe/"Rzeczpospolita"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: