SuperBiz wiadomości Beata Szydło szykuje zmiany w rządzie. Kto straci stanowisko? [SONDA]

Beata Szydło szykuje zmiany w rządzie. Kto straci stanowisko? [SONDA]

23.09.2016, godz. 10:37
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Premier Beata Szydło zapowiedziała zmiany w rządzie. Wiadomo, że premier najbardziej zadowolona jest pracy Elżbiety Rafalskiej i Henryka Kowalczyka. A kto podpadł szefowej rządu?

Beata Szydło w wywiadzie dla Polskiego Radia zapowiedziała zmiany w rządzie. Mają one mieć charakter nie tylko personalny, ale także systemowy. Szczegóły szefowa rządu ma ujawnić w przyszłym tygodniu.

Zobacz: Wielka rewolucja w skarbówkach

Ale takie słowa już wywołują spekulacje. Jedno jest pewne. O swoje posady nie mają co się obawiać minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Z ich pracy pani premier jest najbardziej zadowolona. Według Beaty Szydło to właśnie te dwie osoby zasługują naprawdę na ogromny szacunek i pochwały. Jej zdaniem są to wzorowi ministrowie.

Pozostali mogą się bać. Największe obawy mogą mieć ci ministrowie, którzy na swoich barkach mają  opracowanie i wdrożenie dużych zmian systemowych. Premier powiedziała, że czas tworzenia strategii i programów się skończył - teraz jest czas działania. Zatem idąc tym tropem, utrata stanowiska może grozić ministrom  lub wiceministrom resortów: zdrowia, finansów, rozwoju.

Ale teoretycznie o swoje posady mogą obawiać się także ministrowie obrony narodowej czy rolnictwa i rozwoju wsi.

Zobacz: Małe firmy łamią prawa pracowników

Mówi się także o zmianach w całej strukturze resortów. Istnieje prawdopodobieństwo, że  ministerstwo finansów z Pawłem Szałamachą na czele w ogóle zniknie. Stanie się ono cześcią ministerstwa rozwoju (które może zmienić nazwę), którym kieruje Mateusz Morawiecki. Ale to tylko spekulacje, bo również teoretycznie rządowa przyszłość obydwu panów jest niepewna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: